TEAMS: NSWRL Sydney Shield - 2019 Round 3

SydneyShield Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 3 of the 2019 NSWRL Sydney Shield! Every Tuesday, the full teams for each #SydneyShield round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


St Marys BYE
Wentworthville United BYE

Ryde Eastwood Hawks v Moorebank Rams
Sat March 30 2019, 1:15pm at Leichhardt Oval

Ryde Eastwood Hawks
1. Curtis Wilson 2. Bradley Cousins 3. Bradley Cincotta 4. Angelo Panambalama 5. Nathan Khalil 6. Max Burey 7. Mitchell Gray 8. Santino Battagliolo 9. Tristan Evans-tsoi 10. Dane Knuth 11. Ethan Mokoia 12. Tyler Seymour 13. Kiani Marshall 17. Keenan Ben-Paniora 19. Rocco Battagliolo 20. Richard Latu 23. Langi Suli-ruka

Moorebank Rams
1. Tyrone Harding 2. Shayden Stevens 3. Sakaraia Ratuvou 4. Josh Wilkinson 5. Kurtis Lamaro 6. Christian Urso 7. Nikau Williams 8. Zac Saddler 9. Andreas Joannou 10. Jason Tuulau 11. Billy Mozer 12. Mark Griffiths 13. Joel William Barry 14. Dray Roberts 15. Lewis Cooper 16. Kurtis Morrin 23. Atoa Lelilio

Match Officials • Referees: Joey Butler;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Joseph Eid;


Guildford Owls v Cabramatta Two Blues
Sat March 30 2019, 3:00pm at McCredie Park

Guildford Owls
1. Cameron Eyles 2. Dylan Holdsworth 3. Ashley Brown 4. Brandan Sly 5. Connor Reardon 6. Lachlan Camroux 7. Troy Errington 8. Yahia Masri 9. Tuipulotu Lasalo 10. Caleb Paiaka Hunt 15. Matthew Rickard 12. Saimone Lasalo 13. Adam Soultan 16. Mohamad Soultan 17. Alec Hobbs 18. Luke Swan 21. Fabian Taufaeteau 14. David Oxley

Cabramatta Two Blues
31. Kobi Hookey 32. Junior Mapesone 33. Isiah Tuari 4. Arthor Tupou 5. Jason Jana 6. Christian Papa 7. Ronan King 38. Matthew Mundine 9. Ayden Carling 40. Nick Toomata 41. Anthony Raheb 42. Samuel McGregor 22. Hira Raharaha 44. Moo Doh 45. Solomon Tomokino 46. Anzacsemi Aviata 47. Benjamin Dooley 20. Liam Castell-brown

Match Officials • Referees: Mitchell Currie;Sideline Officials: Lyndsay Packer, Brandon Mani;


Sydney University v Asquith Magpies
Sat March 30 2019, 3:00pm at Norford Park

Sydney University
26. Jordan Chongsun 2. James Morgan 3. Corey Jefferys 5. Joe Kavoa 6. Matthew Long 7. Kyle Mclean 8. Mathew Mesann 9. Tjaden Mclean 10. Tesimoni Taliauli 11. Jack O'brien 27. Daniel Arahu 13. John Paul Hannawe 14. Matthew Thomas 15. Nicolas Serafino 17. Anthony Tsangarides 19. Junior Faamausil 18. Rhys Tucker 20. Nicholas Hatzis

Asquith Magpies
1. Thomas Menzies 2. Connor Johnston 3. C. Browne-higginbotham 4. Kore-lee Perana 5. Bill Benjamin 6. Debraska Rikiriki 7. Shae Jarvis 8. Justin Lemalu 9. Peter Nay 10. Awishkar Gnyawali 11. Vinni Ngaro 12. Alipate Tani 13. Daniel Vasek 15. Nicholas Bilsborough 16. Robert Williams 17. Jack Goode 24. Jayden Hughes 18. Cameron Yeates 19. Justin Burt 20. Jeremy Marshall

Match Officials • Referees: Tom Stindl;Sideline Officials: Bradley Kiehne, Dean Tyler;


Penrith Brothers v Hills District Bulls
Sun March 31 2019, 1:15pm at Hickeys Lane Reserve

Penrith Brothers
1. Jake Webb 2. Sitiveni Logaivau 3. Simon Lewis 4. Geofery Duku 5. Nicholas Betar 6. Jonah Metuangaaro 7. Brodie Christopherson 8. Kilifi Tia-Kilifi 9. Alec Leitch 10. Taku Simon 11. Jak Cannell 12. Gray Viane 13. Jason Cookson 18. Cody Smith 19. Joshua Kirin 20. Regan Wood 16. Adrian Doyle 21. Onisimoemosi Rokotuinasau 22. Chad Rennie

Hills District Bulls
1. Mydon Ong 2. Colin Munro 3. Meimeite Siale 4. Isaac Gorman 5. Luke Mcdonald 6. Taylor Bennett 7. Dean Kammel 8. Kelly Benson 9. Mitch Hyde 17. Shane Motu 11. Tevita Piukana 12. Jake Brennan 13. Rhys Walpole 14. Ezra Gibson 15. Christian Viney 16. Jack Wilkinson-alipate 18. John Dunn

Match Officials • Referees: Cameron Turner;Sideline Officials: Luke Heckendorf, Joey Butler;


Belrose Eagles v East Campbelltown Eagles
Sun March 31 2019, 3:00pm at Lionel Watts Reserve

Belrose Eagles
1. Keia Maino 2. Kyle Fogarty 3. Rhys Wolloghan 4. Beau Abrahams 5. Aaron Fogarty 6. William O'toole 7. Ryan Mcguane-wood 8. Jake Morrison 9. Kobe Rodger 10. Damien Lawler 11. Brad Meaney 12. Taine Carter 13. Andrew Layton 14. Luke Betts 15. Ken Szeremta 23. Koki Godinet 25. Terry Taia

East Campbelltown Eagles
1. Shannon Gallant 2. Jye Ellul 6. Brett Lahey 4. Theo Leato 5. Alapati Potifara 15. Gus Garzaniti 19. Edwin Connor 8. Jarryd Eggleton 9. Vince Ripepi 10. Mason Talolua 11. Va'enuku Vatuvei 3. Shondre Lee-Silva 13. John Da Silva 17. Kobe Chamberlain 18. Baden Stewart 20. Chris Vaotuua 21. Guy Thompson

Match Officials • Referees: Bradley Kiehne;Sideline Officials: Dillian Wells, Dean Tyler;