TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 14

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 14 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Glebe Burwood Wolves BYE

Blacktown Workers Sea Eagles v Western Suburbs Magpies
Sun June 16 2019, 1:00pm at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Shaun Fitzgerald 2. Obed Karwhin 3. Sione Hopoate 4. Leva Li 5. Maile Li 6. Kurt Aldridge 7. Kamren Cryer 8. Ben Mathiou 9. Damon Smith 10. Rhys Scigliatano 11. Fou Tagilima 12. Kenny Soumpholphakdy 22. Jermaine Mati-Leifi 13. Josh Martin 14. Isaiah Niumata 17. Charles Shepherd 20. Liam Harris 25. Simon Fonua

Western Suburbs Magpies
1. Omar Slaimankhel 4. Isaac Rabuatoka 20. Jack Gibbons 3. Jeremiah Leasi 2. Samuel Kimi-Ioane 6. Kieran Wyld 7. Kelsey Coakes 8. Edward Carter 9. Josh Daley 16. Avia Minute 11. Josh Davis 13. Ahmad Ellaz 12. Harrison Leonard 10. Andy Fiagatusa 17. Adrian Haangana 19. Avia Minute 24. Dean Robson 18. Brandan Su'a

Match Officials • Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Adam Reid, Damian Brady;


Hills District Bulls v Mounties RLFC
Sun June 16 2019, 3:00pm at Crestwood Oval

Hills District Bulls
1. Christopher McCoy 2. Patiliai Bolea 3. Meimeite Siale 19. Peni Botiki 5. Noah Smith 6. Nicholas Holliday 7. Joel Bradford 8. Lucky Taavale 9. Jayden Griffin 10. Timothy Robinson 11. David Baumann 14. Daniel Harrison 23. Mathew Gardner 15. Jonathan Mose 16. Corey Kurnoth 17. Eton Lindsay 18. Jake Brennan

Mounties RLFC
1. Anthony Layoun 2. Eddy Aiono 3. Roman Ioelu 4. Atini Gafa 5. Robert Vai 6. Jack Payne 7. Thomas Bartley 8. Willie Mataka 9. Harry Leddy 10. Mitch Cahalane 11. Ryan King 12. Jakob Giles 13. Matthew Whitehouse 14. Giordan Patea 15. Elijah Hunt 16. Mitch Kennedy 17. Jarrod Brackenhofer

Match Officials • Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Dean Tyler, Patrick Mackey;


Wentworthville Magpies v Cabramatta Two Blues
Sun June 16 2019, 3:00pm at Ringrose Park

Wentworthville Magpies
1. Josh Bermingham 2. Eparama Navale 3. Eli Roberts 4. Liam Mulvihill 5. Charlton Schaafhausen 6. Henry Raiwalui 7. Beau Henry 8. Nick Kassis 9. Josh Bermingham 10. Haveatarna Luani 11. Danny Howard 12. Piki Rogers 13. Blake Cook 14. Rydge Smith 15. Adam Spicer 16. Nick Walker 21. Jacob Esau

Cabramatta Two Blues
1. Honeti Tuha 2. Jaimon Wormleaton 3. Jake Butler-Fleming 4. Nathan Milone 5. Falakiko Manu 6. Brandon Finnegan 7. Ben Marschke 8. Jordan Latham 9. Josh Tangitau 10. Malakai Houma 11. Sam Radovu 12. Jack Morris 13. Jesse Martin 14. Jayden Yates 15. Tavena Koroisau 16. Junior Mapesone 17. Moses Manu 18. Ben Marschke 19. Tony Matautia 20. Rhys Armstrong 21. Isaac Montgomery

Match Officials • Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Tom Cambourn, John Woods;


Guildford Owls v Penrith Brothers
Sun June 16 2019, 3:00pm at McCredie Park

Guildford Owls
1. Domenic Reardon 2. Daniel Lotu 3. Siua Lapuaho 4. Mason Farrell 5. Cameron Eyles 6. Penani Manumalealii 7. Robert Longbottom 8. Joseph Gardiner 15. Aaron Grech 10. Taniela Lasalo 11. Blake Judd 12. Matthew Woods 13. Dylan McKeown 14. David Harris 21. Jaydn Field 9. Jack Wheelhouse 29. Pifeleti Pifeleti

Penrith Brothers
1. Masi Paulo Fidow 5. Ryan Foaese 3. Zac Chong-Nee 4. Matthew Whyte 18. Jak Cannell 6. Arthur Crichton 7. Brendan Waters 8. Eddie Faalua 9. Maverick Tweedie 10. Jokatama Dokonivalu 12. Quinn Ma'aelopa 11. Robbie Graham 13. Harrison Coskerie 14. Penita Tuavao 15. Pati Eni 19. Brodie Christopherson 20. Samuel Cookson 21. Zane Blake 23. Taku Simon

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Luke Heckendorf, Darian Furner;


Asquith Magpies v St Marys
Sun June 16 2019, 3:00pm at Storey Park

Asquith Magpies
1. Hayden McWilliam 30. Jake Pickering 3. Jake Beetson 4. Shane Kiel 5. Michael Pearsall 6. Braeden Batiste 7. Matt Place 8. James Mirceski 9. Daniel Vasek 10. Will Solway 11. Jackson Williams 12. Jordon Remfrey 13. Jerry Key 26. Jake Attard 27. Joseph Mau 28. Jonathan Grimes 29. Jared Palmer

St Marys
1. Zachary Ryan 2. Jake Maizen 3. Geoff Daniela 4. Maliko Filino 5. Marli Sini 6. Jake Toby 7. Shannan Wood 8. Leonati Feiloakitua 9. Reece Goldsmith 10. Veta Henry Seumanu 11. Pat Hollis 12. John Faiumu 13. Dylan Fuad 14. Meni Luke 15. George Tsikrikas 16. Joe Vaegaau 17. Ratu Tuisese 19. Anton Iaria 23. Siosaia Vave

Match Officials • Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: Ben Teague, Cameron Mitchell;