TEAMS: U21 Jersey Flegg - 2021 Round 9

NSWRLJF2021

Teamlists and officials for Round 9 of the NSWRL U21 Jersey Flegg Cup as they come to hand.

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Victoria Thunderbolts BYE
Wests Tigers BYE

Penrith Panthers v Cronulla-Sutherland Sharks
Fri May 7 2021, 2:15pm at BlueBet Stadium

Penrith Panthers

1. Sadee Sub Laban 2. Flynn Isaacs 3. Elone Taufa 4. Immanuel Tagaloamatua 5. Ethan Clark-Wood 6. Niwhai Puru 7. Hayden Bonanno 8. Mavrik Geyer 9. Luke Sommerton 10. Liam Henry 11. Hohepa Puru 12. Vito Tevaga 13. Bradley Fearnley 14. Connor Mason 15. Ilai Tuia 16. Sunita Lotoaniu 17. Reece Alderton

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Kade Dykes 2. Thomas Rodwell 3. Jordan Samrani 4. James Coyne 5. Samuel Stonestreet 6. Harrison Geraghty 7. Angus Ernst 8. Franklin Pele 9. Isaac Longmuir 10. Jack Martin 11. Kyle Pickering 12. Semisi Sikei 13. Jack Boyling 14. Jesse Colquhoun 15. Thomas Giles 16. Rhys Dakin 17. Blake Hosking 18. Alec Brennan 19. Joshua Finau 20. Bailey Cantrill

Referees: Ben McMurray;Sideline Officials: Rickey McFarlane, Tim Hannon;


St George Illawarra Dragons v Canterbury-Bankstown Bulldogs Sat May 8 2021, 11:00am at Sid Parrish Park

St George Illawarra Dragons

1. Treigh Stewart 2. Ryan Papas 3. Billy Hayburn 4. Hayden Budd 5. Ben Johnson 6. Zach Herring 7. Dantoray Lui 8. Hudson Spicer 9. Connor Muhleisen 10. Matthew Nicholson 11. Blake Dowel 12. Harris Georgopoulos 13. Ben Arandt 14. Blake Barbuto 15. Dallas Collins 16. Aaron Johnson 17. Kaylen Miller

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Kaylib Savage 2. Eli Clark 3. Zachary Rumble 4. Larson Doyle 5. Laitia Moceidreke 6. Paul Karaitiana 7. Bailey Hayward 8. Aidan Manowski 9. Ryan Gray 10. Joshua Kalati 11. Chris Patolo 12. Mateo Tatola 13. Chase Chapman 14. Justin Filo 15. Cooper Talau 16. Lipoi Hopoi 17. James Valevatu

Referees: Luke Saldern;Sideline Officials: Liam Nicholls, Ben McMurray;


South Sydney Rabbitohs v Manly-Warringah Sea Eagles
Sat May 8 2021, 12:15pm at Ironmark High Performance Centre

South Sydney Rabbitohs

1. Kendyll Fahey 2. Lathan Hutchinson-Walters 3. Josiah Karapani 4. Maila Chan-Foon 5. Thomas Ball 6. Dylan White 7. Lachlan Ilias 8. Davvy Moale 9. Romano Cook 10. Gordon Whippy 11. Ben Lovett 12. Ryan Jones 13. Darcy Hardman 14. Tallis Duncan 15. Joshua Fepuleai 16. Isaiah Vailalo 17. Keanu Ratumaitavuki-Aiolupo 18. Luke Puru 19. Bailey Lam 20. Deijion Leugaimafa

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Kaeo Weekes 2. Ray Tuaimalo-Vaega 3. Tolu Koula 4. Tom Eveleigh 5. Cameron Brown 6. Jude Gibbs 7. Zane Harris 8. Viliami Fifita 9. Jack Birt 10. Jacob Sykes 11. Zac Fulton 12. Ben Trbojevic 13. Radjo Jankovic 14. Gordon Chan Kum Tong 15. Callan Burgess 16. Neihana Oldham 17. Ajay Iosefa 18. Jason Smyth

Referees: Paul Eden;Sideline Officials: Mark Bohan, Cameron Mitchell;


Parramatta Eels v Sydney Roosters
Sat May 8 2021, 5:30pm at Ringrose Park

Parramatta Eels

1. Clayton Faulalo 2. Solomone Naiduki 3. Jabriel Kalache 4. Jayden Skinner 5. Fruean Easthope 6. Tevita Masima 7. Kyle Schneider 8. Dave Hollis 9. Ethan Le Blanc 10. Jack Colovatti 11. Oliver Clements 12. Peter Taateo 13. Jayden Yates 14. Caleb Tohi 15. Jontay-Junior Betham-Misa 16. Lennox Whittaker 17. Brock Parker 18. Larry Muagututia

Sydney Roosters

1. Moala Graham-Taufa 2. Corey Fenning 3. Jack Mossman 4. Sidney Noppen 5. Lani Graham-Taufa 6. Max Batty 7. Ronald Volkman 8. Hugo Patterson 9. Kobe Rugless 10. Luca Moretti 11. Jacob Preston 12. Riley Meyn 13. Harrison Edwards 15. Cooper Page-Wilson 16. Lachlan Poko 17. Jack Stringer 19. Jordan Swann 21. Zac Montgomery

Referees: Billy Greatbatch;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Ethan Murray;