TEAMS: NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup - 2020 Round 6

UNE HMatts

It's Teamlist Tuesday for Round 6 of the 2020 Harold Matthews Season! Every Tuesday, the full teams for each #HMatts round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Manly-Warringah Sea Eagles v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat March 14 2020, 10:00am at New Era Stadium

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Lehi Hopoate 2. Heta Tulima 3. Drew Williams 4. Josh Feledy 5. Eli Sagala 6. Latu Fainu 7. Rory Morgan 8. Samuel Fuimaono 9. Ollie Cummins 10. Samuela Fainu 11. Roy Quiroz-Mapusua 12. Dylan Coutts 13. Noa Faatui 14. Jake Smith 16. Ropeti Lole 17. Treybiance Hunt 20. Zedrick Fa'i Tupulua 22. Antonio Taufa

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Jonathan Sua 2. Lisaite Tupou 3. Lachlan Broederlow 4. Paul Alamoti 5. Charlie Sorovi 6. Braydon Hawes 7. Iverson Matai 8. Dontaye Pritchard 9. Josese Lanyon 10. Sioeli Hopoi 11. Solomane Saukuru 12. Lajuan Vito 13. Shaquille Tavita 14. Joash Papali'i 15. Isaiah Liufalani 16. Amiraldeen Yatim 17. Sione Lolohea 19. Harrison Valevatu

Match Officials
Referees: Isaac El-Hassen;Sideline Officials: Gage Miles, Aidan Richardson;


Parramatta Eels v Western Suburbs Magpies
Sat March 14 2020, 11:30am at Ringrose Park

Parramatta Eels
1. Patrick Spence 2. Suliasi Aho 3. Charlie Guymer 4. Declan Murray 5. Joshua Lealaiauloto 6. Terrence Lafai 7. Ethan Sanders 8. Sam Tuivaiti 9. Yehya Ayache 10. Genesis Talagi Seuala 11. Saxon Pryke 12. Joshua Alhazim 13. Myles Martin 14. Marbam Wichmann 15. Poutoa Hotere-Papalii 16. Raffaele De Stradis 17. Domenico De Stradis 18. Movete Otoota

Western Suburbs Magpies
1. William Craig 2. Ofele Lene 3. Joshua Leiataua 4. Raiden Crowe 5. CJ Tufuga 6. Tajh Colquhoun 7. Heath Mason 8. Kaisara Tuimauga 9. Tallyn Da Silva 10. Remi Mant 11. Sila Dempy 12. Kit Laulilii 13. Masei Tavui 14. Bohan Spencer 15. Callum Van Deinsen 16. Lachlan Bush 17. Lotutalosaga Lavilavi 19. Zakauri Clarke 20. Thomas Fisher

Match Officials
Referees: Blake Williams;Sideline Officials: Todd Pieters, Lachlan Baker;


South Sydney Rabbitohs v North Sydney Bears
Sat March 14 2020, 11:30am at Metricon High Performance Centre

South Sydney Rabbitohs
1. Omar Noureddine 2. Daniel Wright 3. Poe Kenneddy Tapeli 4. Aaron Macey 5. Elijah Baker-Manu 6. Cooper Mcgrath 7. Aiden Flynn 8. Nathaniel Gallo 9. Javei Chan Kum Tong 10. Zac Irwin 11. Ross Fisher 12. Kazeious Tahere 13. Ryan McGrath 14. Joseph Teaupa 15. Samuel Sahyoun 16. Daniel Matakaiongo 17. Mateus Heslin 19. Ethan Anderson 20. Riley Walters 22. Trent White

North Sydney Bears
1. Antonio Ma'u 2. Benjamin Zahra 3. Jakai Dixon-Davis 4. Mitchell Hyslop 5. Tomasi Tupou 6. Jack Rule 7. Joseph Jaber 8. Aiafi Pomale 9. Brayden Nicholls 10. Henry Finau 11. Riley Price 12. Jake Ellyard 13. Eden Devonshire 14. Moustafa Dirani 15. Brayden Kay 16. Jhet Carroll 17. Marcus Muscat 18. Filipo Latu

Match Officials
Referees: Blake Cavallaro;Sideline Officials: Jake Walsh, Alexander Ward;


St George Dragons v Illawarra Steelers
Sat March 14 2020, 11:30am at Mascot Oval

St George Dragons
1. Noah Fong 2. Noah Kak 3. Daniel Tiberti 4. Billy Arena 5. Kaii Moaga 6. James Harte 7. Nicholas Quinn 8. Setefano Sele 9. Kye Robson 10. Ashton Cini 11. Nicholas Tsougranis 12. Kobey O'Brien 13. Corey Ackers 18. Kooper Bannister 19. Alessandro Pirrello 23. Reilly Tasaico 25. Manase Feiloakitau

Illawarra Steelers
1. James Walsh 2. Noah Guyatt 3. Te Umuariki Heremia-Tukere 4. Ethan Cliff 5. Bryden Rutledge 6. Kynan Clough 7. Ashton Ward 8. Jack Quine 9. Hamish Stewart 10. Zakariya Maarbani 11. Jahream Lole-Ngarima 12. Callum Leikvoll 13. Dylan Egan 14. Sam Colgate 15. Blake Halls 17. Harrison High 18. Kyan Hjaltason 19. Paul Mahanidis 20. Balunn Simon

Match Officials
Referees: Ethan Klein;Sideline Officials: Nathan Lorenti, Thomas Williamson;


Cronulla-Sutherland Sharks v Sydney Roosters
Sat March 14 2020, 12:00pm at PointsBet Stadium

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Siteni Taukamo 2. Tyrell Fakaua 3. Talanoa Penitani 4. Koby Douglas 5. Osca Catton 6. Dylan Christensen 7. Max Demeio 8. Zane Watson 9. Taj Brailey 10. Lachlan Crossle 11. Hayden Westwood 12. Luke Raymond 13. Cruiz Devine 14. Ricardo Oloapu 15. Lachlan Araullo 16. Ryan Rapata Clements 17. Justin Letton 18. Billy Dickens 19. Joel Patton 20. Harrison Hood 21. Ben Metcalfe

Sydney Roosters
1. Dane Towns 2. Zac Sarfati 3. Sam Brial 4. Thomas Fletcher 5. Dylan Roach 6. Baxter Seinor 7. Brent Hawkins 8. Nosa Obaseki 9. Tyren Ryan 10. Modotinrowson Siu 11. Ethan Roberts 12. Michael Abdow 13. Patrick Hoggett 14. TJ Speedy Coe 15. Kakile Leha 16. Aj Preketes 17. Will Johnson 18. Matthew Wheatley 19. Hayden Barton 20. Josh Durkin 21. Lucius Cappadona

Match Officials
Referees: Jack Gerrie;Sideline Officials: Darcy Hind, Ebony Tzoukas;


Newcastle Knights v Canberra Raiders
Sat March 14 2020, 2:00pm at Cessnock Sports Ground

Newcastle Knights
1. Elijah Faalua 2. Brody Perry 3. Ethan Ferguson 4. Gabe Stuart 5. Harper Collins 6. Taj Blackman 7. Fletcher Sharpe 8. Jarred Williams 9. Billy McNickle 10. Kade Youlten 11. Cooper Bigeni 12. Mayson Metcalf 13. Liam Williams 14. Jack Langdon 15. Broden Konz 16. Levi Cannavo 17. Te Arahi Paraha 18. Rory Whitby 20. Navren Willett 21. Chase Morris 22. Bailey Scholes

Canberra Raiders
1. Brock Sing 2. Joshua Petrovic 3. Samuel Gash 4. Michael Griffiths 5. Jacob Haeata 6. Blake Metcalfe 7. Leroy Murray 8. Taulauniuotagaloa Mariota 9. Jack Craig 10. David White 11. Kaden Williams 12. Owen Hromow 13. Clay Sing 14. Matthew Davis 15. Jett Liu 16. Sean Trindall 17. Matthew Parkes 18. Tohu-Kadaf Cecil-Hamiora 19. Noah Martin 20. Penieli Faoa

Match Officials
Referees: Mitchell Robinson;Sideline Officials: Dylan Guptil, Lukas Durrant;


BYE
Balmain Tigers
Penrith Panthers
Central Coast Roosters