TEAMS: NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup - 2019 Round 6

UNE HMatts

It's Teamlist Tuesday for Round 6 of the 2019 NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup! Every Tuesday, the full teams for each #HMatts round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Illawarra Steelers BYE

North Sydney Bears v St George Dragons
Sat March 16 2019, 10:00am at Mascot Oval

North Sydney Bears
1. Tyler Vasilovski 2. Rowan Mcintosh 3. Samuel Woollett 4. Damien Nati 5. Jodeci Polutele 6. Zac Knight 7. Aaron Kurnoth 8. Siafolau Siafolau 9. Tye Leyshon 10. Joshua Leifi 11. Ahmad Skaf 12. Antonio Namoli 13. Adam Taleb 14. Christian Abal 15. Deon Iro 16. Samuel Nolland 17. Bush Toma Loi 18. John Lolohea 19. Siale Toetuu

St George Dragons
1. Patrick Taukafa 2. Jackson Sly 3. Koby Douglas 4. Jayden Samrani 5. Dannie Samani 6. Rhys Haddad 7. Mitchell Chester 8. Ricardo Oloapu 9. Max Kovacic 10. Lucas Merrick 11. Thomas Flynn 12. Jesse Waite 13. Caleb Navale 14. Lachlan Woodger 15. Jayden Maakaroun 16. Gerald Maui 17. Anwar Chahine 18. Nathaniel Cowan 19. Eli Ferguson 20. Frederick Perfrement 22. Hayden Blom

Match Officials • Referees: Jack McGrath;Sideline Officials: Todd Ripps, Joel Pitscheider;


Sydney Roosters v South Sydney Rabbitohs
Sat March 16 2019, 10:00am at Erskineville Oval

Sydney Roosters
1. Kyron Fekitoa 2. Tanasio Winikerei 3. Michael Abdow 4. Willem Rumi 5. Liam Dempsey 6. Connor Mcmullen 7. Thomas Siumaka 8. Darcy Clifton 9. Alan Holten 10. Kayde King 11. Joshua Wong 12. Harvey Mcgregor 13. Max Mccathie 14. Brent Hawkins 15. Kasimilo Koro 16. Kaylan Faumui 17. Giavanni Abel 18. Lucius Cappadona

South Sydney Rabbitohs
1. Carson Kaho 2. Mitchell Reeve 3. Luca Ace-nasteski 4. Faresa Palu 5. Christian Smirnotis 6. Emmanuel Di Bartolo 7. Naati Teaupa 8. Davvy Moale 9. R. Vesikula 11. Terrell Ka 12. Braydon Jang 13. Jonathan Chum Kan Tong 15. Drew Williams 16. Izayah Tuigamala 17. D. Hawe-de-thierry 18. Ame Cottrell 19. Clement Halaholo 22. Epeli Lavaki 24. William Taliai

Match Officials • Referees: Micheal Ford;Sideline Officials: Ethan Rix, Joseph Tesoriero;


Parramatta Eels v Balmain Tigers
Sat March 16 2019, 11:30am at New Era Stadium

Parramatta Eels
1. Tutonu Junior Wright 2. Patrick Luatuanuu 3. Francis Faaofo Tuitino 4. Patrick Spence 5. Joshua Lealaiauloto 6. Jabriel Kalache 7. Tobias Lewis 8. David Langi 9. Vlado Jankovic 10. Larry Muagututia 11. James Malauulu 12. Maximus Tupou 13. Oseni Kaufusi 14. Ethan Sanders 15. Spencer Tuala 16. Kylan Mafoa 17. Cayne Nicholas 18. Kamoe Fekitoa

Balmain Tigers
1. Ponipate Rakuli 2. Jamie Tam-o'connor 3. Alexander Miltiadous 4. Semisi Foliaki 5. Christopher Trad 6. Levi Conti 7. Christian Jardim 8. Mataele Fifita 9. Liam Wright-terry 10. Vaka Aho 11. Brandon Tumeth 12. Will Carroll 13. Jaxson Rahme 15. Braidon Brito 16. Wilkinson Papalii-afoa 17. Joseph Isaac 18. Sherif Awick

Match Officials • Referees: Blake Cavallaro;Sideline Officials: Bailey Collins, Ethan Murray;


Penrith Panthers v Canberra Raiders
Sat March 16 2019, 12:00pm at St Marys Stadium

Penrith Panthers
1. Kai Hillen 2. Jimmy Donnelly 3. Jesse Buchan 4. Sione Neiufi 5. Caleb Coroneos 6. Jake Hay 7. Jack Cole 8. Lafaele Tauapai 9. Nicholas Lenaz 10. Kobi Borthwick 11. Justice Sene 12. Kobe Lepua 13. Ryley Smith 14. Mason Teague 15. Alfred Uelese 16. Jecii Pritchard 17. Aden Lehn 21. John Sagaga 22. Matthew Rossetto 23. Zachary Hunter 24. Mahina Taiki

Canberra Raiders
1. Utuloa Asouma 2. Ashton Kolinisau 3. Henry Alesi 4. Thomas Carey 5. Matthew Stewart 6. Liam Henry 7. Blake Metcalfe 8. Eneseli Kamuta 9. Ethan Gilchrist 10. Jack Hillier 11. Kaden Williams 12. Jahream Lole-ngarima 13. James Dyball 14. Kane Rushton 15. David White 16. Joshua Jenkins 17. Corey Hetherington 18. Joshua Hanlon 19. Jordan Wilson 20. Tyrel Kimori-edmond 21. Alan Malibe

Match Officials • Referees: Brandon Mani;Sideline Officials: Jayden Kastelan, David Hughes;


Western Suburbs Magpies v Manly-Warringah Sea Eagles
Sat March 16 2019, 12:00pm at Campbelltown Stadium

Western Suburbs Magpies
1. Alosomu Lolohea 2. Deacon Fox 3. Jet Boland 4. Lawrence Saipaia 5. Raphael Pereira 6. Justin Matamua 7. Alfred Ah Chong 8. Tristyn Ball 9. Daniel Wood 10. Riley Williams 11. Isaiah Anamani 12. Saumani Solomona 13. Jack Simpson 14. Tobin Eade 16. Jude Gomez 17. Teawanui Taute 18. Tom Fisher 20. Lachlan Bush 21. Christopher Sydenham

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Luke Tucker 2. Eli Sagala 3. Filipo Whitehouse-opetaia Tovio 4. Ollie Cummins 5. Zion Paulo 6. Marbam Wichmann 7. Teddy Wilson 8. Dion Yazdani 9. Daniel O'donnell 10. Israel Ahofono 11. Ibrahim Fakhri 12. Noa Faatui 13. Oscar Palin 14. Jakob Biet 15. Fifili Tonga 18. Ropeti Lole 20. Samuela Fainu

Match Officials • Referees: Jake Eid;Sideline Officials: Dante Liu, Logan Nielsen;


Cronulla-Sutherland Sharks v Newcastle Knights
Sat March 16 2019, 2:00pm at Shark Park

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Kristian Dixon 2. Siteni Taukamo 3. Te Wehi Waitere 4. Carl Bishop 5. Kage Dwyer 6. Cullen Whetu 7. Liam Sutton 8. Cody Layton 9. Kobie Wilson 10. Anthony Velovski 11. Samuel Jinks 12. Kynan Hodges 13. Jed Hardy 14. William Abou-arrage 15. Ethan Ward 16. Angus Sutherland 17. Chaz Jarvis 18. Kenny Saad 19. Ben Mabon 20. Zane Watson 21. Justin Letton

Newcastle Knights
1. Chris Veaila 2. Brody Perry 3. Travis Petersen 4. Fletcher Myers 5. Sean Walker 6. Mitch Henderson 7. Jonah Pezet 8. Noah Reed 9. Noah Nailagoliva 10. Angus Crosbie 12. Oryn Keeley 13. Lachlan Crouch 14. Taj Blackman 15. Jacob Davis 16. Taj Ridley 22. Max Bradbury 23. Beau Dwyer

Match Officials • Referees: James Leane;Sideline Officials: Elijah Fernance, Jeremy Framke;


Central Coast Roosters v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat March 16 2019, 3:30pm at Morry Breen Oval

Central Coast Roosters
1. Michael Whitton 2. Brodie Pintatara 3. Wiremu Tibbutt 4. Noah Goodman 5. Lachlan Mears-crabbe 6. Jack Morrison 7. Benjamin Dufficy 8. Jett Cox 9. Tyler Moriarty 10. Elvis Johnston - Opetaia 11. Brody Briggs 12. Daniel Peters 13. Leo Eiton 14. Tallon Worrell 15. Cooper Collins 16. Simon Pati 17. Cooper Turner

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Pharell Zimmerman 2. Adam Lababidi 3. Natrell Tawa 4. Paul Alamoti 5. Ratu Vakalolo 6. Iverson Teo 7. Joseph O'neil 8. Solomane Saukuru 9. Malachi Harimat-vaine 10. Lafaele Aumau 11. William Tuitupou 12. Trieste Winitana 13. Tusi-alofa Aonga 14. Josese Lanyon 15. Bilal Danine 16. Semisi Lavulo 17. Solomon Akama 19. Danny Gabrael

Match Officials • Referees: Mitchell Robinson;Sideline Officials: Joshua Bradstock, Curtis Robinson;