TEAMS: NSWRL U18 Harvey Norman Tarsha Gale Cup - 2019 Round 9

TGCup Grad Pos

It's Teamlist Tuesday for Round 9 of the 2019 NSWRL U18 Harvey Norman Tarsha Gale Cup! Every Tuesday, the full teams for each #TGCup round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Wests Tigers v Penrith Panthers
Fri April 5 2019, 5:45pm at Panthers Stadium

Wests Tigers
1. Ally Beaufils 3. Litiana Smith Warwick 4. Brooke Walker 6. Emily Curtain 7. Josephine Bee 16. Mackenzie Stone 9. Janaya Bent 10. Abbey Riley 8. Bianca Cornwell 12. Mamana Alatini 13. Sophie Curtain 14. Jessica Whelan 15. Georgia Nies 17. Anna Moa 21. Briana Dean 18. Jessica Kennedy 19. Brooke Gray 20. Makayla Ward 22. Olivia Foster 23. Neetaya Chanadoungdee 24. Drew Grant

Penrith Panthers
14. Bree Chester 13. Emelia Kaafi 15. Lavinia Taiseni 1. Teagan Toa Toa 20. Suresa-moana Enese 4. Jaysharna-jean Houia 19. Alana Everingham-bryan 12. Gabbi Edwards 17. Christina Palu 2. Reshaun Vaughan 5. Kirra Boland 3. Courtney Rowe 6. Jessika Lealaiauloto 7. Justyce Cleverly 22. Carlene Leve

Match Officials • Referees: Brodie Rushby;Sideline Officials: Olivia Lawne, Stephanie Penteado;


St George Dragons v Sydney Roosters Indigenous Academy
Sat April 6 2019, 9:30am at Mascot Oval

St George Dragons
1. Leanne Toomalatai 13. Mareva Swann 5. Ema Rainima 4. Taina Naividi 14. Myah Tahan 7. Sereana Naitokatoka 17. Rebecca Mose 18. T. Fasavalu-fa'amausili 12. Rysh'e Fa'amausili 16. Filomina Hanisi 3. Reva Hakopa 11. Jasmine Thompson 15. Rhonda Chambers 19. Elizabeth Vakacoa 20. Carly Drury

Sydney Roosters Indigenous Academy
1. Brandii Davis Welsh 5. Illarrah Roberts 18. Natalie Smith 13. Rease Casey 3. Summer Dann 2. Shakaya Williams 7. Zali Dymock 8. Tymekqwa Duckett 9. Keilee Joseph 12. Anita Nelson 10. Lavinia Taukamo 11. Seini Teisina 16. Janaya Trapman 23. Dakota Blacklock 25. Kayla Kim

Match Officials • Referees: Ethan Klein;Sideline Officials: Darcy Hind, David Hughes;


Newcastle Knights v Parramatta Eels
Sat April 6 2019, 10:30am at St John Oval

Newcastle Knights
1. Jorja Holden 2. Ashlee Russell 3. Petria Symington 4. Jasmine Strange 5. Carissa Harrison 7. Joeli Morris 8. Kayla Romaniuk 9. Breannan O'neill 10. Cody Campbell 11. Olivia Kernick 12. Caitlin Johnston 13. Tanaya Millar 14. Zoe Coyne 15. Jada Beale 16. Georgia Bragg 17. Lily Hanning 18. Terri-lee Van Wyk 20. Sari Bieman-king 25. Naydine Wahanui

Parramatta Eels
1. Anne Pati 2. Chelsea-lina Koomson 4. Allison Futialo 5. Izabella Epati 6. Jada Toevai 7. Kristen Cawthorne 11. Natalie Bainou 12. Tahlia Alexander 15. Martha Fua 24. Breeze E'e 25. Gardinia Faalogo 13. Jada Alexander 16. Shondell Akhabue 18. Pearl Mccarthy 19. Rebekah Faucette

Match Officials • Referees: Dante Liu;Sideline Officials: Jayden Kastelan, Logan Nielsen;


Canberra Raiders v Illawarra Steelers
Sat April 6 2019, 10:30am at Seiffert Oval

Canberra Raiders
15. Taysha-lee Campbell 3. Gabbie Davis 1. Madyson Tooth 2. Klaudia Osztrenkovics 14. Shanae Pope 7. Samantha Small 4. Ashley Carter 9. Krystyana Haridemos 11. Geena Elliott 12. Samantha Clegg 18. Zali Waihape 6. Krystal Blackwell 8. Tara Mcgrath-west 10. Carly Wilkin 13. Sydney Harrison 17. Grace Martin 19. Vanessa Harris 20. Taylah Johnston 21. Jada Olsen-flanagan

Illawarra Steelers
7. Mikayla Kidd 9. Olivia Vale 12. Shannon Scutts 11. Michaela Scutts 3. Meg Buchanan 5. Riley Scott 14. Emily Andrews 6. Madi Singleton 10. Eleni Amone 15. Chantel Tugaga 19. Nancy Misa 1. Keele Browne 8. Georgie Fitzpatrick 16. Sophie Morris 20. Taneisha Roberts 13. Maddison Weatherall

Match Officials • Referees: Elijah Fernance;Sideline Officials: Adam Sirianni, Alexander Ward;


Canterbury-Bankstown Bulldogs v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat April 6 2019, 3:30pm at Belmore Sports Ground

Canterbury-Bankstown Bulldogs
Team list not yet announced.

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Jamie Chapman 2. Lara Blom 3. Alieesha Cohen 4. Lynda Howarth 5. Zali Hopkins 6. Ally Weir 7. Tegan Dymock 9. Ella Barker 10. Kelly Gilmour 11. Lilli Kelly 12. Aimee Jane Strawbridge 13. Jami Roberts 14. Talei Koroitamana 15. Millie Graham 18. Kyla Johnston

Match Officials • Referees: Ethan Rix;Sideline Officials: Ebony Tzoukas, Mitchell Pitscheider;