TEAMS: NSWRL U18 Harvey Norman Tarsha Gale Cup - 2019 Round 8

TGCup Grad Pos

It's Teamlist Tuesday for Round 8 of the 2019 NSWRL U18 Harvey Norman Tarsha Gale Cup! Every Tuesday, the full teams for each #TGCup round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Wests Tigers v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat March 30 2019, 10:00am at Hillier Oval

Wests Tigers
1. Jessica Kennedy 3. Jessica Whelan 4. Georgia Nies 6. Emily Curtain 7. Josephine Bee 8. Abbey Riley 9. Janaya Bent 19. Brooke Gray 11. Briana Dean 10. Mackenzie Stone 13. Sophie Curtain 14. Mamana Alatini 15. Bianca Cornwell 16. Litiana Smith Warwick 17. Olivia Foster

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Precious Papalii 2. Mia Enright-bullock 3. Syprus Lakisoe Mapunar 4. Teearana Sedman 5. Shaylee Crowe 6. Tamika Tohia 7. Anjali Mence 8. Lataisiyah Nelisa Malasia 9. Anastasia Ioane 10. Jade Lees 11. Addyson Winterstien 12. Ava Katselos 13. Soko Kioa -lucy 14. Annalee Silva 15. Jana-mia Pepe 16. Stephanie Baker 17. Taylania Russell Martin 18. Faith Tupa 19. Victoria Barham 20. Kelly Tavita 21. Jasmine Peters

Match Officials • Referees: Darcy Hind;Sideline Officials: Jayden Kastelan, Adam Sirianni;


Penrith Panthers v Parramatta Eels
Sat March 30 2019, 10:30am at Windsor Sporting Complex

Penrith Panthers
2. Reshaun Vaughan 12. Gabbi Edwards 15. Lavinia Taiseni 1. Teagan Toa Toa 18. Litiana Tuifua 14. Bree Chester 10. Madison Gaal 9. Cydney-lee Cherrington 19. Alana Everingham-bryan 5. Kirra Boland 8. Jasmine Lepua 3. Courtney Rowe 6. Jessika Lealaiauloto 22. Carlene Leve 23. Faliki Pohiva

Parramatta Eels
1. Anne Pati 2. Chelsea-lina Koomson 4. Allison Futialo 5. Izabella Epati 6. Jada Toevai 7. Kristen Cawthorne 11. Natalie Bainou 12. Tahlia Alexander 15. Martha Fua 24. Breeze E'e 25. Gardinia Faalogo 13. Jada Alexander 16. Shondell Akhabue 19. Rebekah Faucette 22. Lanuola Cross-taateo

Match Officials • Referees: Andrew Celona;Sideline Officials: David Hughes, Brodie Rushby;


Illawarra Steelers v St George Dragons
Sat March 30 2019, 10:30am at Collegians Sports Complex

Illawarra Steelers
1. Keele Browne 9. Olivia Vale 7. Mikayla Kidd 11. Teagan Berry 3. Meg Buchanan 2. Tiana Graham 14. Emily Andrews 4. Rhiannon Tungai 18. Viena Tinao 15. Chantel Tugaga 13. Maddison Weatherall 5. Riley Scott 10. Eleni Amone 19. Nancy Misa 20. Taneisha Roberts

St George Dragons
1. Anastasha Ali-mateai 12. Rysh'e Fa'amausili 5. Ema Rainima 4. Taina Naividi 20. Ana Tohi-hiku 7. Sereana Naitokatoka 16. Filomina Hanisi 9. Carly Drury 19. Elizabeth Vakacoa 11. Sela Masila 13. Mareva Swann 2. Holly Gatt 14. Myah Tahan 18. Hana Herlihy 8. Camelia Atelaite Ali Lotoa'atu

Match Officials • Referees: Jeremy Framke;Sideline Officials: Michael Bonnici, Ethan Rix;


Canberra Raiders v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat March 30 2019, 11:00am at Gungahlin Enclosed Oval

Canberra Raiders
5. Tarnayar Hinch 4. Ashley Carter 1. Madyson Tooth 2. Klaudia Osztrenkovics 14. Shanae Pope 7. Samantha Small 18. Zali Waihape 9. Krystyana Haridemos 11. Geena Elliott 12. Samantha Clegg 17. Grace Martin 3. Gabbie Davis 10. Carly Wilkin 13. Sydney Harrison 15. Taysha-lee Campbell 19. Vanessa Harris 20. Taylah Johnston 21. Jada Olsen-flanagan

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Jamie Chapman 2. Janelle Kennedy 3. Jaida White 4. Lynda Howarth 5. Zali Hopkins 6. Alexandra Weir 7. Jazmine Silva Gukisuva 8. Tegan Dymock 9. Ella Barker 10. Kelly Gilmour 11. Lilli Kelly 13. Jami Roberts 14. Talei Koroitamana 15. Lara Blom 16. Alieesha Cohen

Match Officials • Referees: Elijah Fernance;Sideline Officials: Aaron McGeoch, Logan Nielsen;


Sydney Roosters Indigenous Academy v Newcastle Knights
Sat March 30 2019, 1:00pm at Ted Doyle Oval

Sydney Roosters Indigenous Academy
1. Brandii Davis Welsh 2. Shakaya Williams 18. Natalie Smith 9. Keilee Joseph 3. Summer Dann 14. Sharika Nean 4. Montana Shoesmith 8. Tymekqwa Duckett 25. Kayla Kim 13. Rease Casey 12. Anita Nelson

Newcastle Knights
1. Jorja Holden 2. Ashlee Russell 3. Petria Symington 4. Jasmine Strange 5. Carissa Harrison 7. Joeli Morris 8. Kayla Romaniuk 9. Breannan O'neill 10. Ella Buteux 11. Olivia Kernick 12. Caitlin Johnston 13. Tanaya Millar 14. Zoe Coyne 15. Jada Beale 17. Lily Hanning 18. Taylor Bateman 20. Sari Bieman-king 25. Naydine Wahanui

Match Officials • Referees: Bailey Collins;Sideline Officials: Joel Pitscheider, Mitchell Pitscheider;