TEAMS: NSWRL Sydney Shield - 2020 Round 1

SydneyShield Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 1 of the 2020 Sydney Shield! Every Tuesday, the full teams for each #SydneyShield round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Ryde Eastwood Hawks v Moorebank Rams
Sat March 14 2020, 10:45am at Henson Park

Ryde Eastwood Hawks
1. Shannon Condon 2. Abdalla Matar 3. Peter Tevaga 4. Reggie Alofipo 6. Jack Ryan 7. Mitchell Gray 8. Langi Suli-Ruka 9. Blake Layton 10. Joshua Suli-Ruka 11. Tyler Seymour 12. Bradley Cousins 13. Angus McElroy 15. Zac Vella 16. Joshua Boumelhem 17. Jake Kusto 18. Callum Ellis 19. Brad Davoren-whereat 24. Suliasi Suli

Moorebank Rams
2. Anthony Pele 3. Isiah Tuari 5. Kore-Lee Perana 6. Johnny Lee Gabrael 7. Christian Urso 8. Joshua Kalati 9. Jordan Mcgrath 10. Jason Tuulau 11. Jazzaiah Schaafhausen 12. Kaylen Miller 13. Murray Sua 14. Chance Te Atua 15. Kurtis Lamaro 16. Joel Barry 17. Mark Griffiths 18. Elvis John Oloaga 19. Aiden Aue 21. Jake Horton

Match Officials
Referees: Karra-lee Nolan;Sideline Officials: Paul Eden, Joseph Eid;


Sydney University v Hills Bulls
Sat March 14 2020, 12:45pm at Henson Park

Sydney University
1. Troy Hanita-Paki 2. Ali Saad 3. Anthony Overton 5. Joel Kingham 6. Ryan Manning 7. Nikau Williams 8. Jesse Offen 9. Rocco Battagliolo 10. Zane Elsley 11. Mason McCarthy 12. Kem Seru 13. Daniel Arahu 14. Ryan Dodson 15. Alvin Maungatti 16. Eddie Faalua 18. Maylee Semu 20. Jaden Pardey 21. Santino Battagliolo

Hills Bulls
1. Muong Dut 2. Isaac Gorman 3. Tevita Piukana 4. Robert Afu 5. Noah Smith 6. Dean Kammel 7. Mitch Hyde 8. Kilifi Tia-Kilifi 13. Sean Walpole 14. Corey Kurnoth 15. Ben Lovett 16. Daniel De Vecchis 17. Pati Eni 18. Langi Gleeson 19. Beni Valu 23. Ben Olson 24. Iizaya Ranga Iti 25. Shaq Mitchell

Match Officials
Referees: Mitchell Currie;Sideline Officials: Joseph Eid, Andrew Gilchrist;


Guildford Owls v Belrose Eagles
Sat March 14 2020, 5:00pm at McCredie Park

Guildford Owls
Team list not yet announced.

Belrose Eagles
Team list not yet announced.

Match Officials
Referees: Ben McMurray;Sideline Officials: Charlie Suters, Robert McDonald;


Cabramatta Two Blues v Wentworthville United
Sat March 14 2020, 7:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
Team list not yet announced.

Wentworthville United
Team list not yet announced.

Match Officials
Referees: Bradley Kiehne;Sideline Officials: Tom Stindl, Dillian Wells;


Blacktown Workers Sea Eagles v Windsor Wolves
Sun March 15 2020, 1:00pm at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Pio Nakubuwai 2. Ben Ernest 3. Jermaine Mati-Leifi 4. Broughton Clark 5. Shaun Fitzgerald 6. Damon Smith 7. John Harb 8. Matthew Hammond 9. Kyle Banfield 10. Giordan Patea 11. Billy Stapleton 12. Mosese Faeamani 13. Rhys Scigliatano 14. Zac Campton 15. Jackson Lohia 16. Byron Fruean 17. Boneventura Litara 18. Brock Tony

Windsor Wolves
1. Daniel Smith 2. Jamie Harrison 3. Joseph Haora 4. Kain Howarth 5. Nicholas Betar 6. Isaiah Niumata 7. Cody Smith 18. Matt Brown 9. Aaron Farkas 10. James Mirceski 11. Jake Lewis 12. Jadon Newsome 13. Kain Howarth 14. Jackson Sharp 15. Adam Petrus 16. Ben Dooley 20. Dane Knuth 19. Johann Schaaf

Match Officials
Referees: Dillian Wells;Sideline Officials: Joel Mani, Robert McDonald;


St Marys v Asquith Magpies
Sun March 15 2020, 1:00pm at St Marys Leagues Stadium

St Marys
1. Daniel Brown 2. Seteone Vatuvei 3. Mose Feilo 4. Mason Iaria 5. Ethan Mcpherson 6. Brodie Henderson 7. Sadee Sub Laban 8. Aaron Mawhinney 9. Dylan McBain 10. Samuel Cookson 11. Tavena Koroisau 12. Jesse Abbott 13. Emmanuel Petrus 14. Fred Pupu 16. Mavrik Geyer 17. Uenuku Malesala 20. Luke Sim 21. Brodie Vassallo

Asquith Magpies
1. Braeden Batiste 2. Michael Pearsall 3. Hayden McWilliam 4. Jake Beetson 5. Thomas Menzies 6. Toby Westcott 7. Tom Steadman 8. Luke Hodge 9. Peter Nay 10. Willie Manu 11. Lekendrick Mascoe 12. Ben Gleeson 13. Debraska Rikiriki 14. Daniel Vasek 16. Kurt Schultz 17. Mike Worrincy 18. Joseph Mau 19. Jakob Keane

Match Officials
Referees: Cameron Turner;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Mark Harvey;


Penrith Brothers v East Campbelltown Eagles
Sun March 15 2020, 3:00pm at Hickeys Lane Reserve

Penrith Brothers
1. Joshua Smith 2. Corey Larosa 3. Jacob Betar 4. Dylan Camilleri 5. Jesse Lacey 6. Rodney Peake 7. Aaron Lockwood 8. Aja Roberts 10. Dallas Burns 11. Patrick Hinder 12. Brendan Hunter 13. Zac Borg 14. PJ Tevaga-Vaigalepa 15. Joseph Pelesio 16. John Kaufusi 19. Eti Moananu 20. Blake McCaffery 21. Eddie Ene

East Campbelltown Eagles
1. Omar Awad 2. Amanono Tovio 3. Samuel Kimi-Ioane 4. Theo Leato 5. Jayke Lealuga-Puhotau 6. Brett Lahey 8. Aaron Teraki 9. Dean Robson 10. Mason Talolua 11. Jim Laulilii 12. Grant Lahey 13. Adam Soultan 14. Blake Draper 15. Allan Loleni 16. Muntasir Sheriff 17. Jarryd Eggleton 77. Shannon Gallant

Match Officials
Referees: Tom Stindl;Sideline Officials: Jack Bird, Bernard Biala;