TEAMS: NSWRL Sydney Shield - 2019 Round 10

SydneyShield Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 10 of the 2019 NSWRL Sydney Shield! Every Tuesday, the full teams for each #SydneyShield round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Asquith Magpies BYE
Hills District Bulls BYE

Cabramatta Two Blues v Moorebank Rams
Sat May 18 2019, 3:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
1. Kakapuna Fotu 2. Isiah Tuari 16. John Olive 4. Arthor Tupou 5. Anthony Raheb 6. Christian Papa 7. Brandon Finnegan 21. Sam Radovu 9. Solomon Tomokino 10. Brock Ilett 11. Tavena Koroisau 12. Kaylen Miller 13. Andrew Kazzi 8. Anzacsemi Aviata 14. Moo Doh 15. Nick Toomata 17. Samuel McGregor

Moorebank Rams
1. Jake Horton 2. Tyrone Harding 4. Josh Wilkinson 3. Joseph Romeo 5. Shayden Stevens 6. Christian Urso 13. Kurtis Morrin 10. Jason Tuulau 18. Lachlan Talau 25. Jake Kamire 11. Murray Sua 12. Mark Griffiths 22. Brock Hamill 9. Andreas Joannou 15. Justin Filo 19. Joel William Barry 20. Billy Mozer

Match Officials • Referees: Tom Stindl;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Luke Heckendorf;


Belrose Eagles v Ryde Eastwood Hawks
Sat May 18 2019, 3:00pm at Lionel Watts Reserve

Belrose Eagles
1. Jonathon Palau 2. Kyle Fogarty 12. Marvin Slavin 4. Rhys Wolloghan 5. Keia Maino 6. William O'toole 23. Koki Godinet 25. Terry Taia 9. Kurtis Butler 10. Damien Lawler 11. Beau Abrahams 17. Taine Carter 15. Ken Szeremta 16. Alec Panetta 18. Laufili Liva 19. Mitch Leach

Ryde Eastwood Hawks
1. Josh Rizk 2. Jay Watling 4. Angelo Panambalama 3. Bradley Cincotta 5. Bradley Cousins 6. Tyler Seymour 7. Mitchell Gray 8. Santino Battagliolo 14. Tristan Evans-tsoi 10. Kobe Thorson 11. Joshua Condon 12. Langi Suli-ruka 13. Angus Mcelroy 9. Rocco Battagliolo 17. Keenan Ben-Paniora 19. Benjamin Fisiilose

Match Officials • Referees: Mitchell Currie;Sideline Officials: Ben McMurray, Patrick Mackey;


Sydney University v Guildford Owls
Sun May 19 2019, 1:00pm at McCredie Park

Sydney University
1. Brock Pelligra 26. James Morgan 27. Lorenzo Mulitalo 28. Anthony Overton 5. Joshua Boumelhem 6. Matthew Long 12. Daniel Arahu 8. Tesimoni Taliauli 29. Mutu Stanley 30. William Swann 31. Deighton Ieriko 32. Lemoto Langifisi 13. John Paul Hannawe 33. Evander Swann 34. Anthony Tsangarides 35. Nicolas Serafino 36. Rhys Tucker

Guildford Owls
1. Jarred Petero 5. Connor Reardon 4. Leslie Ngaluafe 19. Ashley Brown 2. Cameron Eyles 6. Lachlan Camroux 7. Troy Errington 30. Beni Valu 9. Julian King 8. Josh Maree 15. Matthew Rickard 11. Saimone Lasalo 13. Yahia Masri 12. Adam Soultan 14. Fabian Taufaeteau 16. Mohamad Soultan 21. Jaydn Field

Match Officials • Referees: Stephen Bourke;Sideline Officials: Lyndsay Packer, Dean Tyler;


St Marys v East Campbelltown Eagles
Sun May 19 2019, 1:00pm at St Marys Leagues Stadium

St Marys
1. Daniel Brown 2. Chris Aunese-Scanlan 3. Mose Feilo 4. Jake Maizen 5. Blake Mcdermott 6. Dylan White 7. Hayden Bonanno 8. Dean Zammit 9. Shannan Wood 10. Alan Niulesa 11. Jesse Abbott 12. Joe Vaegaau 13. Isaac Kennedy 14. Dylan McBain 15. James Owen 16. Ratu Nanovo 18. Paranas Bokuik 19. Joel Borg 21. Beau Mackey 22. Matthew Filipo

East Campbelltown Eagles
1. Shannon Gallant 2. Craig Moustakas 3. Theo Leato 4. Alapati Potifara 5. Amanono Tovio 6. Brett Lahey 19. Edwin Connor 8. Jarryd Eggleton 9. Vince Ripepi 10. Mason Talolua 20. Thomas Morrison 12. Grant Lahey 13. John Da Silva 15. Baden Stewart 16. Aaron Teraki 14. Blake Wells 17. Chris Vaotuua 18. Kobe Chamberlain

Match Officials • Referees: James Vella;Sideline Officials: Joseph Eid, Karra-lee Nolan;


Penrith Brothers v Wentworthville United
Sun May 19 2019, 1:15pm at Hickeys Lane Reserve

Penrith Brothers
1. Masi Paulo Fidow 2. Nicholas Betar 3. Jake Tago 4. Geofery Duku 5. Sitiveni Logaivau 6. Cody Smith 7. Alec Leitch 8. Kilifi Tia-Kilifi 9. Brad Nolland 10. Pati Eni 11. Gray Viane 12. Jason Cookson 13. Jak Cannell 19. Patrick Hinder 21. Bailey Fisher 22. Adrian Doyle 20. Joshua Marion

Wentworthville United
1. Troy Black 12. Skippy Lipano 19. Siaosi Sisifa 3. Jake Ngaia 17. Shaiquan Terekia 6. Lachlan Wardle 7. Brendan Newton 8. Solomone Lasalo 9. Tyrone Shelley 16. Feao Lavemai 11. Josh Tuitupou 10. Inoke Vunipola 15. Vincent Ezekiela 5. Rameses Tuipulotu 23. James Boustani 24. Muli Lasalo 25. Saimoni Gaunavinaka

Match Officials • Referees: Bradley Kiehne;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Charlie Suters;