TEAMS: NSWRL Sydney Shield - 2019 Finals Week 3

SydneyShield Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Finals Week 3 of the 2019 NSWRL Sydney Shield! Every Tuesday, the full teams for each #SydneyShield round will be posted right here!

Both matches will be broadcast live by the Steele Sports & Hawkesbury Radio teams.

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Second Preliminary Final
East Campbelltown Eagles v Cabramatta Two Blues
Sat September 21 2019, 10:50am at Netstrata Jubilee Stadium

East Campbelltown Eagles
1. Shannon Gallant 15. Shondre Lee-Silva 3. Theo Leato 10. Mason Talolua 4. Alapati Potifara 6. Brett Lahey 7. Gus Garzaniti 16. Aaron Teraki 2. Craig Moustakas 21. Guy Thompson 11. Jim Laulilii 12. Grant Lahey 13. John Da Silva 8. Jarryd Eggleton 9. Vince Ripepi 17. Dwayne Lemafa 20. Thomas Morrison 77. Edwin Connor

Cabramatta Two Blues
1. Christian Papa 18. Tevita Masima 3. Tavena Koroisau 2. Isiah Tuari 5. Jason Jana 6. Isiah Panuve 7. Solomon Tomokino 8. Hira Raharaha 9. Ayden Carling 10. Anzacsemi Aviata 11. Justin Frain 12. Auzzie Tuwhangai 15. Samuel McGregor 13. Nick Toomata 16. Keli Legutua 19. Harry Brett 21. Daniel Mati-Leifi 20. Kaylen Miller 22. Ilaitia Nitiva 23. Moo Doh 24. Shane Tomokino

Match Officials
Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Patrick Mackey, Joel Mani;


First Preliminary Final
Ryde Eastwood Hawks v St Marys
Sun September 22 2019, 10:50am at Netstrata Jubilee Stadium

Ryde Eastwood Hawks
1. Angelo Panambalama 2. Josh Rizk 3. Bradley Cousins 4. Bradley Cincotta 5. Kirk Patton 6. Adam Rizk 7. Mitchell Gray 8. Callum Ellis 14. Tristan Evans-Tsoi 16. Santino Battagliolo 10. Langi Suli-Ruka 12. Tyler Seymour 11. Angus McElroy 15. Braydon Guyan 17. Kobe Thorson 18. Bennett Wheelhouse 25. Dane Knuth

St Marys
1. Daniel Brown 2. Ethan Mcpherson 3. Thomas Lofts 4. Mose Feilo 5. Blake McDermott 6. Immanuel Tagaloamatua 7. Dylan White 8. Thomas Romer 9. Dylan McBain 10. Peter Betros 11. Jesse Abbott 12. Daniel Penese 13. Isaac Kennedy 14. Fred Pupu 15. Zac Duclos 16. Nitoa Kairau 17. Jovilisi Natoya 18. Emmanuel Petrus 20. Joel Borg 22. Alan Niulesa

Match Officials
Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Luke Heckendorf, Dean Tyler;