TEAMS: NSWRL U18 UNE SG Ball Cup - 2020 Round 5

UNESGBall

It's Teamlist Tuesday for Round 5 of the 2020 NSWRL U18 UNE SG Ball Cup! Every Tuesday, the full teams for each #SGBall round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


South Sydney Rabbitohs v Penrith Panthers
Sat March 7 2020, 11:30am at Metricon High Performance Centre

South Sydney Rabbitohs
1. Terrell Kalo Kalo 2. Carson Kaho 3. Joseph Lavaki 4. Byron Parnell 5. Evan Manning 6. Mac Puafisi 7. Dion Teaupa 8. Etuate Laui 9. Ratu Isireli Tuvana Vesikula 10. Davvy Moale 11. Dranza Hawe-De-Thierry 12. Ryan Long 13. Ned Hicks 14. Emmanuel Di Bartolo 15. Aiden Hawa 16. Ali Zaman 17. William Taliai 19. Braydon Jang

Penrith Panthers
1. Sunia Turuva 2. Ashley Cosgrove 3. Jesse Buchan 4. Zion Tauasa 5. Maxwell Pritchard 6. Niwhai Puru 7. Connor Mason 8. Sunita Lotoaniu 9. Trent Borthwick 10. John Sagaga 11. Izack Tago 12. Zac Lipowicz 13. Liam Kennedy 14. Braith Alexander 15. Mason Teague 16. Cruise Tweedie 17. Lachlan Blackburn 18. Campbell Fisher 19. Mitchell Owen 20. Kristian-Li Mai 21. Rylee Blackhall

Match Officials
Sideline Officials: Ethan Murray, Joel Pitscheider;


Central Coast Roosters v Balmain Tigers
Sat March 7 2020, 12:30pm at Morry Breen Oval

Central Coast Roosters
1. Logan Jones 2. Luke Heather 3. Finn Douch 4. Lachlan Mears-Crabbe 5. George Wilson 6. Tyler Moriarty 7. Sandon Smith 8. Zac Montgomery 9. Thomas Deakin 10. Dean Browne 11. Daniel Peters 12. Brody Briggs 13. Bowen Slee 14. Taine Boland 15. Elvis Johnston-Opetaia 16. Michael Whitton 18. Sione Vaenuku 20. Bowan Foreshew

Balmain Tigers
1. Oskar Enasio 2. Jayme Elias 3. Livai Saukuru 4. Tafeuni Vea 5. Harrison Hansen 6. Zane Camroux 7. Hayden Essery 8. Braydon Guyan 9. Jaycob Anjoul 10. Darcy Hoy 11. Zayn Wilkins 12. Brandon Tumeth 13. Cougar Wheeler 14. Raymond Raad 15. Watisoni Bogiso 16. Jaxson Rahme 17. Edwyne Afeaki 19. Vaka Fieteki Aho

Match Officials
Referees: Brandon Mani;Sideline Officials: Cameron Smith, Alexander Ward;


North Sydney Bears v Western Suburbs Magpies
Sat March 7 2020, 12:30pm at Macquarie University Sports Field

North Sydney Bears
1. Aiden Brophy 2. Isaac Rosario 3. Christopher Trad 4. Jayden Young 5. Kobe Lepua 6. Aaron Kurnoth 7. Brock Wells 8. Peter Hansen 9. Tauvao Falaniko 10. Paul Ailao 11. Lachlan Gibbs 12. David Haumono 13. Ahmad Skaf 14. Laidley Rouse 15. Ethan Lam Dam 16. Augustino Mauu 17. Like Harrison 18. Isaac Papalii 19. Wesley Vunga

Western Suburbs Magpies
1. Cameron Lawrence 2. Jay Kirk 3. Salesa Tavui 4. Alosomu Lolohea 5. Jay Shipley 6. Maverick Bantin 7. Jibiril Elrich 8. Jurrado Smith 10. Che Te Rangi 11. Bryce Crane 12. Saumani Solomona 13. Isaiah Anamani 14. Tevita Petelo 15. Byron Strickland 16. Rylie Williams 17. Kynan English 18. Tristyn Ball 19. Bryce Wilson 20. Jude Gomez 23. Reece Davison

Match Officials
Referees: Blake Williams;Sideline Officials: Jake Walsh, Scott Rothery;


St George Dragons v Newcastle Knights
Sat March 7 2020, 1:00pm at Mascot Oval

St George Dragons
1. Mitchell Reeve 2. Patrick Taukafa 3. Benjamin Johnson 4. Terence Patolo 5. Brendon Tapuai 6. Callum Perryman 7. Isaac Morris 8. Daniel Musolino 9. Mackenzie Roche 10. Nikau Wrathall 11. Selwyn Smith 12. Jonathon Afeaki 13. Thomas Flynn 14. Declan Purcell 15. Fletcher Williamson 16. Carson Lutau 17. Max Mchenry 18. Jayden Samrani 25. Adam Arkley

Newcastle Knights
1. Logan Radzievic 2. Tyrone Nean 3. Macauley Aoake 4. Fletcher Myers 5. Kodi Crowther 6. Noah Ryan 7. Jonah Pezet 8. Brocco Uhrle 9. Noah Nailagoliva 10. Brock Greacen 11. Tevita Toloi 12. Thomas Cant 13. Lachlan Williams 14. Jacob Davis 15. Sam McIntyre 16. Travis Petersen 17. Tim Johannssen 18. Taj Ridley

Match Officials
Referees: Micheal Ford;Sideline Officials: Michael Bonnici, Joshua Bradstock;


West Coast Pirates v Manly-Warringah Sea Eagles
Sat March 7 2020, 1:30pm (10:30am AWST) at Ken Allen Field

West Coast Pirates
1. Quintin Fui 2. Hayden Wood 3. Eric Koroa 4. Gethin Thomas 5. Jaeree Reuben 6. Kobi Aiesi 7. Joshua Hanlon 8. Deago Tapara-Pu 9. Luke-David Wells-Talamaivao 10. Kenny Siliniu-Tulimafua 11. Brody Gilchrist 12. Tere Cameron-Rames 13. Jonathan-Luke Mato 14. Tridant Kara 15. Nicholas Riggs 16. Brayden Karangaroa 17. Jarred Therkelsen 18. Brenden Jeffree 20. Malakai Tuipulotu 21. Micheal Howe

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Kaeo Weekes 2. Charlie Thompson 3. Simon Tito 4. Siua Fotu 5. Cameron Brown 6. Krystian Mapapalangi 7. Jamie Humphreys 8. Seturi Iakopo 9. Daniel O'Donnell 10. Tyreece Tonga 11. Samuel Pinomi 12. Zane Dunford 13. James Uesele 14. Gordon Chan Kum Tong 15. Hunta Saunders 16. Valeli Tonga 17. Angus Crosbie 20. Luke Tucker 22. Marley Hunter

Match Officials
Referees: Brock Midson;Sideline Officials: Tristan Brooker, Jasmine Hewat-Lawrence;


Victoria Thunderbolts v Illawarra Steelers
Sat March 7 2020, 2:00pm at Casey Fields

Victoria Thunderbolts
1. Sualauvi Faalogo 2. Lene Feterika 3. Sione Finau 4. Deveraux Feo 5. Zacharius Fuimaono 6. Devisarn Ene 7. Noah Natapu 8. Fonua Pole 9. Tui Ieremia 10. Gabriel Bartlett 11. Xaviour Taufa 12. Jared Nauma 13. Jayden Weir 14. Poasa Telepe 15. Allan Lo Tam 16. Jethro Tavu’i-Leota 17. Harry Sio 18. Lotoni Pouhila 19. Imila Mataafa 20. Jake Fox 21. Josiah Keni

Illawarra Steelers
1. Tyrell Sloan 2. Jye Patterson 3. Benjamin Lavender 4. Brendon Morkos 5. Cooper Tunbridge 6. Talatau Amone 7. Tyrone Roberts 8. Jacob Webster 9. Tyson Duff 10. Trent Griffiths 11. Jackson Shereb 12. Toby Boothroyd 13. Phoenix Vetenibua-Finnerty 14. Trey Barlow 15. Riley Wooden 16. William Webb 17. Travis Barrett-Hancock 18. Clive Brett

Match Officials
Referees: Blake Ridge;Sideline Officials: Matt Hicks, Mohammad Hussaini;


Canberra Raiders v Cronulla-Sutherland Sharks
Sun March 8 2020, 3:00pm at Gungahlin Enclosed Oval

Canberra Raiders
1. Junior Tupou 2. Michael Asomua 3. Keegan Vandenberg 4. Brown Kuresa 5. Livai Kaloutolu 6. Pauliasi Amone 7. Connor Williams 8. Bryce Magnone 9. Zane Thomson 11. Jackson Owen 12. Caleb Esera 13. Trey Mooney 14. Mitchell Spencer 15. Jayden Clarkson 16. Henry Alesi 17. Eneseli Kamuta 18. Jack Williams 19. Kane Smith

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Noah Lester 2. Harley Lester 3. Douglas Levi 4. Jordan Samrani 5. Samuel Stonestreet 6. Kade Dykes 7. Manaia Waitere 8. Joshua Finau 9. Romano Cook 10. Semisi Sikei 11. Kitione Kautoga 12. Samuel Jinks 13. Blake Hosking 14. Kobie Wilson 15. Jed Hardy 16. William Abou-Arrage 17. Zac Hodges

Match Officials
Referees: Daniel Perry;Sideline Officials: Cody Simmons, Logan Nielsen;


Warriors v Parramatta Eels
Sun March 8 2020, 11:00am at The Trusts Arena

Warriors
1. Ali Leiataua 2. Daeon Amituanai 3. Jeremiah Asi 4. Viliami Vailea 5. Josiah Karapani 6. Sebastyan Jack 7. Sione Moala 8. Lleyton Finau 9. Taniela Otukolo 10. Kina Kepu 11. Carl Lolohea 12. Zyon Maiu'u 13. Tamehana Paruru 14. Vaka Sikahele 15. Valingi Kepu 16. Tony Tafa 17. T.J Devery 18. Tray Lolesio 20. Caleb Savelio Thompson 21. Carlos Tarawhiti

Parramatta Eels
1. Joshua Tuipulotu 2. Freeman Forsythe 3. Viliami Penisini 4. James Malauulu 5. Tutonu Junior Wright 6. Tyrone Sa'u 7. Joshua Chappell 8. Jontay-Junior Betham-Misa 9. Vlado Jankovic 10. Peter Taateo 11. Jock Brazel 12. Maximus Tupou 13. Toni Mataele 14. Kyle Leonard 15. Caleb Tohi 16. Desmond Raukete 17. Jai Vakai

Match Officials
Referees: Viggo Rasmussen;Sideline Officials: Rochelle Tamarua, Joseph Green;


BYE
Sydney Roosters
Canterbury-Bankstown Bulldogs