TEAMS: NSWRL U18 UNE SG Ball Cup - 2019 Round 9

UNESGBall

It's Teamlist Tuesday for Round 9 of the 2019 NSWRL U18 UNE SG Ball Cup! Every Tuesday, the full teams for each #SGBall round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Sydney Roosters BYE

Manly-Warringah Sea Eagles v South Sydney Rabbitohs
Sat April 6 2019, 11:30am at HE Laybutt Sporting Complex

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Kaeo Weekes 2. Cameron Brown 3. Albert Hopoate 4. Simon Tito 5. Tapu Tuipulotu 6. Josh Schuster 7. Jamie Lawler 8. Alex Tuitavake 9. Jack Birt 10. Tyreece Matangi 11. Zac Fulton 12. Ben Trbojevic 13. Keegan Turner 14. Gordon Chan Kum Tong 15. Angus O'donnell 16. James Uesele 17. Viliami Fifita 18. Giuseppe Plati

South Sydney Rabbitohs
1. Logan Aldridge 2. Salesi Malu 3. Zane Bijorac 4. Krystian Mapapalangi 5. Daylen Meredith 6. Kaylib Savage 7. Bradley Zampech 8. Tevita Taumoepenu 9. Peter Mamouzelos 10. Ben Olson 11. Byron Parnell 12. Darcy Shum-cottrell 13. Manaaki Sassine 14. Ned Hicks 15. Tioata Fua 16. Lachlan Gale 19. M. Manumanunitoga 21. Kye Black

Match Officials • Referees: Benjamin Seppala;Sideline Officials: Ramzi Daizli, Isaac El-Hassen;


Victoria Thunderbolts v Western Suburbs Magpies
Sat April 6 2019, 12:00pm at Haines Drive Reserve

Victoria Thunderbolts
1. Dean Ieremia 2. Deveraux Feo 3. Xaviour Taufa 4. Sione Finau 5. Kynan Headon 6. Pita-will Purcell 7. Derek Iva 8. Jack Natapu 9. K. Niutili-schmidt 15. Jermaine Tui 11. Brandon Pritchard 13. Fonua Pole 12. Jared Nauma 10. Adidis Karora 14. Tuilepogai Ieremia 16. Jayden Weir 17. Kornellias Akeli 18. Rory Togiatu 19. Rj Roma

Western Suburbs Magpies
1. Piliaau Togamaga 2. Bryce Crane 3. Paul Grove 4. Brady Saipaia 5. Jay Kirk 6. Luke Rouland 7. Harrison Meredith 18. Fala Tuilaepa 9. Kynan English 19. Eti Tavui 11. Jayke Lealuga-Puhotau 12. Byron Strickland 13. Ray Redman 14. Maverick Bantin 15. Rick Thorn 16. Kai Wortz 25. Leam Carr

Match Officials • Referees: Mohammad Hussaini;Sideline Officials: Kyle Grady, Scott Grady;


St George Dragons v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat April 6 2019, 12:30pm at Mascot Oval

St George Dragons
1. Braxton Wallace 2. Tyler Field 3. Angus Blackmore 4. Spiro Psiroukis 5. Brendon Tapuai 6. Jacob Kiraz 7. Isaac Morris 8. Stevenson Upulasi 9. Jordan Mcgrath 10. Laken Caldwell 11. Hayden Budd 12. Aaron Stuart Johnson 13. Dallas Collins 14. Jye Studdon 16. Nikau Wrathall 17. Carson Lutau 24. Epeli Sukanaivalu

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Hayden Sutton 2. Samuel Stonestreet 3. Eliah Veikoso 4. Sidney Noppen 5. Marco Talagi 6. Max Devlin 7. Kade Dykes 8. Thomas Giles 9. Thomas De Meio 10. Jesse Colquhoun 11. Kyle Pickering 12. Thomas Rodwell 13. Damon Smith 14. Noah Lester 15. Billy Burke 16. Zane Jegers 17. Kitione Kautoga 18. Joshua Finau 19. Elliott Moaga 20. Blake Hosking 21. Cody Fuz

Match Officials • Referees: Luke Saldern;Sideline Officials: Jordan Chidiac, Curtis Robinson;


Balmain Tigers v Central Coast Roosters
Sat April 6 2019, 1:00pm at Leichhardt Oval

Balmain Tigers
1. Zane Camroux 2. Samuel Karwhin 3. Oskar Enasio 4. Josh Rizk 5. Edwyne Afeaki 6. Hayden Essery 7. Cooper Wood 8. Callum Ellis 9. Jake Kusto 10. Darcy Hoy 11. Irie Brosnahan-papuni 12. Daniel Sykes 13. Braydon Guyan 14. Jason Smyth 15. Thomas Kwok 16. Blake Layton 17. Harley Sanchez 18. Livai Saukuru 19. Henry O'kane 20. Stylez O'mara 21. Samuel Kanaan

Central Coast Roosters
1. Sandon Smith 2. Adam Riding 3. Riley Stevenson 4. Phoenix Steinwede 5. Luke Knight 6. Reece Piepers 7. Tommy Anderson 8. Cooper Page-wilson 9. Thomas Deakin 10. Jack Stringer 11. Kyle Mclean 12. Riley Meyn 13. Oliver Clements 14. Zac Montgomery 15. Brae Verheyen 19. Jeremiah Ratabua 25. Sione Vaenuku

Match Officials • Referees: Daniel Perry;Sideline Officials: Jack Gerrie, Bailey Collins;


North Sydney Bears v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat April 6 2019, 1:30pm at North Sydney Oval

North Sydney Bears
1. Corey Fenning 2. John Wesley-vunga 4. Luke Butfield 3. Ryan Weatherall 5. Malachi Matoe 6. Jesse Poulsen 7. Ali Chrara 8. Taeaomaninoole Ailao 9. Ethan Faletoi 10. Dean Barnes 11. Augustino Mau'u 12. Aman Singh 13. Jacob Preston 14. Carlin Deane 15. Tristan Kini 16. Anthony Bucca 17. Taine Griffiths

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Kurt Picken 2. Louie Yehia 3. Diego Bravo-graham 4. Compton Fuatimau 5. Mosese Vuki 6. Khaled Rajab 7. James Valevatu 8. Mosese Pope 9. Issam Merhi 10. William Saunders 11. Jackson Topine 12. Chris Patolo 13. Cooper Talau 14. Danny Ghantous 15. Jazzaiah Schaafhausen 16. Lipoi Hopoi 17. Joshua Kalati 20. Liam Barton

Match Officials • Referees: Jack Bird;Sideline Officials: Joseph Tesoriero, Aaron McGeoch;


Canberra Raiders v Illawarra Steelers
Sat April 6 2019, 1:30pm at Seiffert Oval

Canberra Raiders
1. Manase Kaho 2. Aidan Gaffey 21. Thomas Croker 22. Junior Tupou 5. Cooper O'connor 6. Brayden Robertson 7. Jordan Williams 8. James Atonio 9. Mitchel Souter 10. Ata Mariota 11. Jack Williams 12. Jackson Owen 13. Jack Colovatti 14. Jacob Lucas 17. Bradley Buckley 19. Bryce Magnone 20. Mika Taleo 18. Livai Kaloutolu 23. Simote Sitauti 24. Viliami Lotoaniu 25. Kane Smith

Illawarra Steelers
1. Treigh Stewart 2. Tyrell Sloan 3. Aaron Schoupp 4. Max Feagai 5. Mathew Feagai 6. Talatau Amone 7. Jayden Sullivan 8. Sean Payne 9. Sam Hooper 10. Joshua Coric 11. Zach Herring 12. Blake Dowel 13. Oscar Fitzpatrick 14. Connor Muhleisen 16. Jackson Shereb 17. Trent Griffiths 25. Oliver Parrish 18. Duke Grant 19. Billy Hayburn 20. Jack Walsh 21. Ammon Munro

Match Officials • Referees: Blake Williams;Sideline Officials: Micheal Ford, Cody Simmons;


Newcastle Knights v Parramatta Eels
Sat April 6 2019, 1:30pm at St John Oval

Newcastle Knights
1. Trentham Petersen 2. Sam Kamu 3. Malie-j Townsend 4. Patrick Achurch 5. Okusitino Liu 6. Noah Ryan 7. Kobe Davies 8. Christian Ma'anaima 9. Riley Jones 10. Kane Evans 11. Sione Tuitupou Kutu 12. Cooper Jenkins 13. Harry Croker 14. Logan Radzievic 15. Callan Burgess 16. Ryan Shaw 17. Bonowai Baledrokadroka 18. Ethan Campbell

Parramatta Eels
1. Joshua Tuipulotu 2. Sean Russel 3. Viliami Penisini 4. Samuel Loizou 5. Ngarimu Harte 6. Tyler Field 7. Jakob Arthur 8. Taylor Mauala 9. David Tui 10. David Hollis 11. Toni Mataele 12. Trey Mooney 13. Jontay-junior Betham-misa 14. Desmond Raukete 15. Caleb Tohi 16. Penioni Tohi 17. Albert Etuati Favaae 18. Peter Taateo

Match Officials • Referees: Robert Morey;Sideline Officials: Adam Bennett, Seamus Carroll;


West Coast Pirates v Penrith Panthers
Sat April 6 2019, 1:30pm at Charlotte's Pavillion

West Coast Pirates
1. Brenton Scott 2. Adriel Joanes 3. Porikapa Tukaki 4. Billy Judge 5. Deijaan Healey-marsh 6. Jaydon Solomon 7. Kyran Namana-tahere 8. Rangitukia Teirney 9. Jacob Kerr 10. Dylan Estreich 11. Jaiden Wilkinson 12. Jackson Bond 13. Peliata Fisiihoi 14. Kelly-reef Taingahue 15. Damian Karini 16. Brady Belcher 18. Ricardo Ellison 17. Tuakana Hepi 19. Kenny Siliniu

Penrith Panthers
1. Sunia Turuva 2. Benjamin Glasheen 3. Ezraa Coulston 4. Zion Tauasa 5. Cooper Pereira 6. Connor Mason 7. Sadee Sub Laban 8. Braiden Magele 9. Taylan May 19. Jai Wynbergen 11. Zac Lipowicz 12. Ryan Eisenhuth 13. Bradley Fearnley 10. Joezelle Agaimalo 14. Brodie Henderson 15. Blake Hill 17. Matthew Canning 18. Benjamin Farr

Match Officials • Referees: Brock Midson;Sideline Officials: Ben Solomon, Tony Tapu;