TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2020 Round 1

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 1 of the 2020 Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Kaiviti Silktails v Windsor Wolves
Sat March 14 2020, 2:00pm at Churchill Park

Kaiviti Silktails
1. Ratu Timoci Namotukula 2. Ropate Tobe 3. Maika Serulevu 4. Turaganivalu Nabetelevu 5. Vereti Peceli 6. Peter Muni 7. Apimeleki Lutuimawi 8. Osea Sadrau 9. Penioni Tagituimua 10. Ilisavani Jegesa 11. Apakuki Tavodi 12. Marika Tagicakibau 13. Jowasa Drodrolagi 14. Jovilisi Natoya 15. Waisea Nasekai 16. Tikiko Noke 17. Josaia Raboiliku 18. Rupeni Naikawakawa

Windsor Wolves
1. Daniel Smith 2. Kitione Vikash 3. William Buttler 4. Cooper Pereira 5. Blake McDermott 6. Brock Pelligra 7. Brendan Waters 8. Thomas Morrison 9. Tyrone Shelley 10. Mitch Kennedy 11. Robbie Graham 12. Toby Huxley 13. Josiah Tamasi 14. Maverick Tweedie 15. Matt Tomkins 16. Jak Cannell 19. Taku Simon 20. Taunaola Kei

Match Officials
Referees: Damien Briscoe;Sideline Officials: Solomone Vaitei, Etika Tukana;


Glebe-Concord Wolves v Hills Bulls
Sat March 14 2020, 3:00pm at Henson Park

Glebe-Concord Wolves
1. Kieran Wyld 2. Josh Delailoa 3. Nick Okladnikov 4. Latrell Robinson 5. Lorenzo Mulitalo 6. Jordan Chongsun 7. Nikau Williams 8. Sione Afemui 9. Lachlan Scarpelli 10. Connor Luhan 11. Harry Mclennan 12. Lachlan Stein 13. Monty Raper 14. Ben Jackson 15. Jackson Stewart 16. Brendon Luamanu 17. Greg Eastwood 20. Kem Seru 21. Ethan Natoli 24. Troy Hanita-Paki

Hills Bulls
1. Joel Bradford 2. Noah Smith 3. Matthew Whyte 4. Zac Chong-Nee 5. Christopher McCoy 6. Bradley Speechley 7. Josh Lewis 8. Yileen Gordon 9. Heath L'Estrange 10. Tim Robinson 11. Daniel Harrison 12. David Baumann 13. Sean Walpole 14. Bruce Ward 15. Corey Kurnoth 16. Kilifi Tia-Kilifi 17. Mitch Hyde 18. Pati Eni

Match Officials
Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Andrew Gilchrist, Tim Hannon;


Cabramatta Two Blues v Wentworthville Magpies
Sat March 14 2020, 5:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
1. Zac Mackay 2. Anthony Raheb 3. Paul Simo 4. Auzzie Tuwhangai 5. Tala Mapasone 6. Jamison Clarke 7. Adam Rizk 8. Danny Fualalo 9. Moo Doh 10. Moses Manu 11. David Minute 12. Liam Taylor 13. Andrew Pritchard 14. Junior Mapesone 15. Matthew Mundine 16. Cleveland McGhie 17. Harley Sanchez 18. Nick Toomata 19. Ayden Carling

Wentworthville Magpies
1. Omar Slaimankhel 2. Nicholas Walker 3. Christopher Tupou 25. Eto Nabuli 5. Josh Minhinnick 6. Thomas Bartley 7. Beau Henry 8. Adam Spicer 9. Ryan Pritchard 10. Piki Rogers 11. Liam Mulvihill 12. Kieran Hayman 13. Dayne Vette Welsh 14. Josh Bermingham 15. Rhys Armstrong 17. Carl Winterstein 18. Niko Apelu 20. Dylan Clifford 24. Daniel Petralia

Match Officials
Referees: Damian Brady;Sideline Officials: Bradley Kiehne, Daniel Luttringer;


Blacktown Workers Sea Eagles v Mounties
Sun March 15 2020, 3:00pm at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Blake Clayton 2. Bilal Maarbani 3. Alfred Smalley 4. John Folau 5. Kenneth Koro 6. Brodie Christopherson 7. Kelsey Coakes 8. Fred Junior Mauala 9. Joey Tramontana 10. Topi Taufa 11. Michael Tupou 12. Sam Radovu 13. Denzal Tonise 14. Damon Smith 15. Lucas Castle 16. Rhys Scigliatano 17. Kyle Cassel

Mounties
1. Kieren Moss 2. Jaimon Wormleaton 3. John Tohi 4. Falakiko Manu 5. Anthony Layoun 6. Harry Leddy 7. Kamren Cryer 8. Steven Tavita 9. Sam Duggan 10. Mitch Cahalane 11. Kane McQuiggin 12. Dean Matterson 13. Matthew Whitehouse 14. Elijah Hunt 15. Josh Tangitau 16. Jack Miller 17. Luke Williams 18. Tom Robertson 19. Willie Mataka 22. Alapati Potifara

Match Officials
Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Karra-lee Nolan, Joel Mani;


St Marys v Asquith Magpies
Sun March 15 2020, 3:00pm at St Marys Leagues Stadium

St Marys
1. Jake Toby 2. Chris Aunese-Scanlan 3. Geoff Daniela 4. Luke Nadurutalo 5. Allan Fitzgibbon 21. Zachary Ryan 7. Zac Greene 8. Sam McKendry 9. Meni Luke 10. Atonio Pelesasa 11. Samuel McGregor 12. Dylan Fuad 13. Tom Skinner 15. Quinn Ma'aelopa 19. Jordan Hall 20. Henry Seumanu 23. Jokatama Dokonivalu

Asquith Magpies
1. Braeden Batiste 2. Michael Pearsall 3. Eli Roberts 4. Ray Lesoa 5. Hayden McWilliam 6. Zac Nicholls 7. Matt Place 8. Will Solway 9. Peter Nay 10. Magnus Stromquist 11. Willie Manu 12. Ben Gleeson 13. Debraska Rikiriki 14. Mike Worrincy 15. Luke Hodge 16. Jackson Williams 17. Riley Travers 18. Kurt Schultz

Match Officials
Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Mark Harvey;


BYE
Guildford Owls