TEAMS: NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup - 2019 Round 9

UNE HMatts

It's Teamlist Tuesday for Round 9 of the 2019 NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup! Every Tuesday, the full teams for each #HMatts round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Penrith Panthers BYE
Sydney Roosters BYE
Western Suburbs Magpies BYE

Manly-Warringah Sea Eagles v South Sydney Rabbitohs
Sat April 6 2019, 10:00am at HE Laybutt Sporting Complex

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Luke Tucker 2. Konisi Vosaicake 3. Filipo Whitehouse-opetaia Tovio 4. Ollie Cummins 5. Zion Paulo 6. Izaak Nasio 7. Teddy Wilson 8. La Trell Fonua 9. Daniel O'donnell 10. Israel Ahofono 11. Tom Wheen 12. Ibrahim Fakhri 13. Oscar Palin 14. Kobe Fulton 15. Fifili Tonga 16. Jonathan Taufa 17. Samuela Fainu 21. Jakob Biet

South Sydney Rabbitohs
1. Joseph Suaalii 2. Joshua Mocevakaca 3. Luca Ace-nasteski 4. Faresa Palu 5. Carson Kaho 6. Emmanuel Di Bartolo 7. Joseph Nohra 8. Davvy Moale 9. R. Vesikula 10. Izayah Tuigamala 11. Terrell Ka 12. Braydon Jang 13. Jonathan Chum Kan Tong 15. Epeli Lavaki 17. D. Hawe-de-thierry 18. Ame Cottrell 19. William Taliai 22. Naati Teaupa 23. Clement Halaholo

Match Officials • Sideline Officials: Michael Bonnici, Christopher Catlin;


St George Dragons v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat April 6 2019, 11:15am at Mascot Oval

St George Dragons
1. Patrick Taukafa 2. Jackson Sly 3. Koby Douglas 4. Jayden Samrani 5. Dannie Samani 6. Frederick Perfrement 7. Rhys Haddad 8. Ricardo Oloapu 9. Lachlan Woodger 10. Lucas Merrick 11. Thomas Flynn 12. Jesse Waite 13. Caleb Navale 14. Max Kovacic 15. Jayden Maakaroun 16. Gerald Maui 17. Anwar Chahine 18. Nathaniel Cowan 19. Eli Ferguson 20. Mitchell Chester 22. Hayden Blom

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Kristian Dixon 2. Siteni Taukamo 3. Te Wehi Waitere 4. Carl Bishop 5. Kage Dwyer 6. Cullen Whetu 7. Liam Sutton 8. Cody Layton 9. Kobie Wilson 10. Anthony Velovski 11. Samuel Jinks 12. Kynan Hodges 13. Jed Hardy 14. William Abou-arrage 15. Ethan Ward 16. Angus Sutherland 17. Chaz Jarvis 18. Kenny Saad 19. Ben Mabon 20. Zane Watson 21. Justin Letton

Match Officials • Referees: James Leane;Sideline Officials: Darcy Hind, David Hughes;


Balmain Tigers v Central Coast Roosters
Sat April 6 2019, 11:30am at Leichhardt Oval

Balmain Tigers
1. Ponipate Rakuli 2. Alexander Miltiadous 3. Semisi Foliaki 4. Tanous Sukkar 5. Christopher Trad 6. Liam Wright-terry 7. Christian Jardim 8. Mataele Fifita 9. Kain Munro 10. Vaka Aho 11. Brandon Tumeth 12. Will Carroll 13. Nathaniel Bakon 14. Jaxson Rahme 15. Joseph Isaac 16. Wilkinson Papalii-afoa 18. Elijah Sarkis

Central Coast Roosters
1. Brodie Pintatara 2. Beau Newlands 3. Wiremu Tibbutt 4. Noah Goodman 5. Nash Dorratt-mavin 6. Benjamin Dufficy 7. Jack Morrison 8. Simon Pati 9. Tyler Moriarty 10. Elvis Johnston - Opetaia 11. Leo Eiton 12. Daniel Peters 13. Tallon Worrell 14. Michael Whitton 15. Marlon Guest 16. Cooper Turner 17. Ethan Myers 18. Brody Briggs 19. Jett Cox

Match Officials • Referees: Joshua Bradstock;Sideline Officials: Andrew Celona, Jeremy Framke;


Newcastle Knights v Parramatta Eels
Sat April 6 2019, 12:00pm at St John Oval

Newcastle Knights
1. Chris Veaila 2. Brody Perry 3. Travis Petersen 4. Fletcher Myers 5. Sean Walker 6. Mitch Henderson 7. Taj Blackman 8. Noah Reed 9. Noah Nailagoliva 10. Angus Crosbie 11. Max Bradbury 12. Oryn Keeley 13. Lachlan Crouch 14. Billy Mcnickle 15. Jacob Davis 16. Taj Ridley 18. Tobias Hatcher 22. Riley Cullen 23. Beau Dwyer

Parramatta Eels
1. Patrick Spence 2. Patrick Luatuanuu 3. Francis Faaofo Tuitino 4. Tutonu Junior Wright 5. Freeman Forsythe 6. Jabriel Kalache 7. Ethan Sanders 8. Spencer Tuala 9. Vlado Jankovic 10. Larry Muagututia 11. Maximus Tupou 12. James Malauulu 13. Oseni Kaufusi 14. Joshua Russell 15. Myles Martin 16. David Langi 17. Hayden Reti-mcclintock 18. Kylan Mafoa

Match Officials • Referees: Tobi Holder;Sideline Officials: Jayden Kastelan, Logan Nielsen;


North Sydney Bears v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat April 6 2019, 12:00pm at North Sydney Oval

North Sydney Bears
1. Tyler Vasilovski 2. Troy Marster 3. Samuel Woollett 4. Damien Nati 5. Jodeci Polutele 6. Trent Barton Shaw 7. Aaron Kurnoth 8. Siafolau Siafolau 9. Siale Toetuu 10. Joshua Leifi 11. Ahmad Skaf 12. Antonio Namoli 13. Adam Taleb 14. Christian Abal 15. Deon Iro 16. Samuel Nolland 17. Sonasi Vave

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Pharell Zimmerman 2. Adam Lababidi 3. Turoa Williams 4. Paul Alamoti 5. Anthony Baptista 6. Iverson Teo 7. Joseph O'neil 8. Solomane Saukuru 9. Malachi Harimat-vaine 10. Semisi Lavulo 11. Lajuan Vito 12. Trieste Winitana 13. Tusi-alofa Aonga 14. Joash Papali'i 15. Bilal Danine 16. Jaylen Tuitama 17. William Tuitupou

Match Officials • Referees: Brandon Mani;Sideline Officials: Scott Rothery, Joel Pitscheider;


Canberra Raiders v Illawarra Steelers
Sat April 6 2019, 12:00pm at Seiffert Oval

Canberra Raiders
1. Utuloa Asouma 2. Tyrel Kimori-edmond 3. Henry Alesi 4. Thomas Carey 5. Ashton Kolinisau 6. Blake Metcalfe 7. Joshua Jenkins 8. Eneseli Kamuta 9. Kane Rushton 10. Jack Hillier 11. Matthew Stewart 12. Watasoni Waqanisaravi 13. Corey Hetherington 14. David White 15. Jordan Wilson 16. Liam Henry 17. Alan Malibe

Illawarra Steelers
1. Brendon Morkos 2. Jye Hendrie 3. Benjamin Lavender 4. Edward Pierce 5. Liam Arnold 6. Trey Barlow 7. Toby Peters 8. Jacob Webster 9. Viliami Mahe 10. Isaiah Kennedy 11. Joe Duggan 12. Jarvis Polley 13. Coleby Smith 14. Callum Cecil 16. Adam Haddara 17. Julian Lee 18. Jonah Longbottom 25. Louie Chilver

Match Officials • Referees: Mitchell Robinson;Sideline Officials: Adam Sirianni, Alexander Ward;