TEAMS: NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup - 2019 Round 2

UNE HMatts

It's Teamlist Tuesday for Round 2 of the 2019 NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup! Every Tuesday, the full teams for each #HMatts round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Sydney Roosters v Western Suburbs Magpies
Sat February 16 2019, 10:00am at Henson Park

Sydney Roosters
1. Kyron Fekitoa 2. Tanasio Winikerei 3. Aaron Dimovitch 4. Joshua Wong 5. Liam Dempsey 6. Connor McMullen 7. Oliver Torrance 8. Kayde King 9. Thomas Siumaka 10. Kaylan Faumui 11. Max McCathie 12. Louis Grossemy 13. Darcy Clifton
Interchange: 14. Brent Hawkins 15. Kasimilo Koro 17. Michael Abdow 16. Willem Rumi 18. Lucius Cappadona 19. Finn Filipek 20. Jay Jay Fasavalu Taetuli

Western Suburbs Magpies
1. Alosomu Lolohea 2. Jay Shipley 3. Revelation Sio 4. Jet Boland 5. Raphael Pereira 6. Justin Matamua 7. Tyreece Rea-Milford 8. Tristyn Ball 9. Daniel Wood 10. Riley Williams 11. Isaiah Anamani 12. Lawrence Saipaia 13. Jack Simpson
Interchange: 14. Deacon Fox 15. Thomas Fisher 16. Jude Gomez 22. Teawanui Taute 20. Lachlan Bush 21. Alfred Ah Chong 23. Callum Van Deinsen

Match Officials · Referees: James Leane;Sideline Officials: Ramzi Daizli, Jordan Chidiac;


Illawarra Steelers v Parramatta Eels
Sat February 16 2019, 11:30am at Collegians Sports Complex

Illawarra Steelers
1. Trey Barlow 2. Edward Pierce 3. Benjamin Lavender 4. Brendon Morkos 5. Liam Arnold 6. Toby Peters 7. Liam Constable 8. Jacob Webster 9. Callum Cecil 10. Isaiah Kennedy 11. Joe Duggan 12. Jarvis Polley 13. Dilan Asanoski
Interchange: 14. Viliami Mahe 15. Coleby Smith 16. Adam Haddara 17. Julian Lee

Parramatta Eels
1. Tutonu Junior Wright 2. Freeman Forsythe 3. Francis Faaofo Tuitino 4. Patrick Spence 5. Joshua Lealaiauloto 6. Jabriel Kalache 7. Tobias Lewis 8. Oseni Kaufusi 9. Vlado Jankovic 10. Larry Muagututia 11. Maximus Tupou 12. James Malauulu  13. Hayden Reti-Mcclintock
Interchange: 14. Joshua Russell 15. Spencer Tuala 16. Kylan Mafoa 17. David Langi

Match Officials · Referees: Benjamin Seppala;Sideline Officials: Michael Bonnici, Joshua Bradstock;


Canterbury-Bankstown Bulldogs v South Sydney Rabbitohs
Sat February 16 2019, 12:00pm at Belmore Sports Ground

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Pharell Zimmerman, 2. Adam Lababidi, 3. Natrell Tawa, 4. Paul Alamoti, 5. Bilal Danine, 6. Iverson Teo, 7. Joseph O'Neil, 8. Solomone Saukuru, 9. Josese Lanyon, 10. Lafaele Aumau, 11. William Tuitupou, 12. Trieste Winitana, 13. Tusi-Alofa Aonga
Interchange: 14. Anthony Baptista, 15. Jaylen Tuitama, 16. Tyrese Fuatimau, 17. Semisi Lavulo, 19. Joash Papali'i, 22. Solomone Lanivia

South Sydney Rabbitohs
1. Joseph Suaalii 2. Joshua Mocevakaca 3. Luca Ace-Nasteski 4. Faresa Palu 5. Christian Smirnotis 6. Emmanuel Di Bartolo 7. Joseph Nohra 8. Ame Cottrell 23. Jonathan Chum Kan Tong 10. Davvy Moale 11. Terrell Ka 12. Braydon Jang 13. William Taliai
Interchange: 14. Carson Kaho 15. Ratu Vesikula 16. Izayah Tuigamala 22. Dranza Hawe-De-Thierry 25. Ryan McGrath

Match Officials · Referees: Christopher Catlin;Sideline Officials: Nathan King, Logan Nielsen;


Newcastle Knights v Manly-Warringah Sea Eagles
Sat February 16 2019, 12:00pm at St John Oval

Newcastle Knights
1 Chris Veaila, 2 Brody Perry, 3 Travis Petersen, 4 Fletcher Myers, 5 Sean Walker, 6 Mitch Henderson, 7 Jonah Pezet, 8 Noah Reed, 9 Noah Nailagoliva, 10 Angus Crosbie, 11 Oryn Keeley, 22 Max Bradbury, 13 Lachlan Crouch
Interchange: 14 Taj Blackman, 15 Jacob Davis, 16 Taj Ridley, 23 Beau Dwyer

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Luke Tucker 2. Ollie Cummins 3. Filipo Opetaia 4. Quentin Lemoto 5. Konisi Vosaicake 6. Izaak Nasio 7. Teddy Wilson 8. Dion Yazdani 9. Daniel O'Donnell 10. Israel Ahofono 11. Ibrahim Fakhri 12. Tom Wheen 13. Oscar Palin
Interchange: 17. La Trell Fonua 18. Noa Faatui 21. Marbam Wichmann 25. Alexander Simmons

Match Officials · Referees: Brandon Cavellaro;Sideline Officials: Ethan Klein, Scott Rothery;


Penrith Panthers v North Sydney Bears
Sat February 16 2019, 12:00pm at Panthers Stadium

Penrith Panthers
1. Kai Hillen 2. Zachary Hunter 3. Jesse Buchan 4. Jecii Pritchard 5. Caleb Coroneos 6. Liam Vella 7. Jack Cole 8. Aden Lehn 9. Matthew Rossetto 10. John Sagaga 11. Justice Sene 12. Mason Teague 13. Lachlan Blackburn
Interchange: 14. Nicholas Lenaz 15. Byron Aiolupotea 16. Mahina Taiki 17. Kobi Borthwick 18. Alfred Uelese 19. Lafaele Tauapai 20. Jimmy Donnelly 21. Ryley Smith

North Sydney Bears
1. Zac Knight 2. Rowan McIntosh 3. Ahmad Skaf 4. Blake Cunningham 5. Tyler Vasilovski 6. Trent Barton Shaw 7. Aaron Kurnoth 8. Joshua Leifi 9. Tye Leyshon 10. Antonio Namoli 11. Adam Taleb 12. Troy Marster 13. Samuel Nolland
Interchange: 14. Christian Abal 15. Deon Iro 16. Joseph Hayek 17. Siafolau Siafolau 18. Damien Nati 20. Corey Friday

Match Officials · Referees: Seamus Carroll;Sideline Officials: Brodie Rushby, Darcy Hind;


Canberra Raiders v Balmain Tigers
Sat February 16 2019, 12:00pm at Raiders Club Belconnen

Canberra Raiders
1. Tyrel Kimori-Edmond 2. Matt Stewart 3. Henry Alesi 4. Utuloa Asouma 5. Alan Malibe 6. Liam Henry 7. Joshua Jenkins 8. Eneseli Kamuta 9. Ethan Gilchrist 10. Taulauniuotagaloa Mariota 11. Kaden Williams 12. Jahream Lole-Ngarima 13. James Dyball
Interchange: 14. Ashton Kolinisau 15. Thomas Carey 16. David White 17. Jerad Jang 18. Kane Rushton

Balmain Tigers
1. Elijah Sarkis 2. Alexander Miltiadous 3. Tafeuni Vea 4. Tanous Sukkar 5. Reagan Anthony Watts 6. Liam Wright-Terry 7. Christian Jardim 8. Mataele Fifita 9. Sherif Awick 10. Wilkinson Papalii-Afoa 11. Brandon Tumeth 12. Will Carroll 13. Joseph Isaac
Interchange: 14. Jaxson Rahme 15. Nathaniel Bakon 16. Vaka Aho 17. Christopher Trad 18. Kain Munro 19. George Vournovas 20. Watisoni Bogiso 21. Semisi Foliaki

Match Officials · Referees: Daniel Perry;Sideline Officials: David Hughes, Matt King;


Cronulla-Sutherland Sharks BYE
Central Coast Roosters BYE
St George Dragons BYE