TEAMS: NSWRL Canterbury Cup Magic Round - 2019 Round 10

NSW CCC FC Grad Pos

It's Teamlist Tuesday for Round 10 of the 2019 NSWRL Canterbury Cup! Every Tuesday, the full teams for each #CanterburyCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Canterbury-Bankstown Bulldogs v Western Suburbs Magpies
Sat May 18 2019, 10:50am at Panthers Stadium

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Connelly Lemuelu 2. Tuipulotu Katoa 3. Morgan Harper 4. Kerrod Holland 5. Christian Crichton 6. Jesse Marschke 7. Alex Seve 8. Jack Nelson 9. Michael Lichaa 10. Renouf To'omaga 11. Bronson Garlick 12. Tony Matautia 13. Kayne Kalache 14. James Roumanos 15. Austin Dias 16. Elie El Zakhem 17. Dalton Smith

Western Suburbs Magpies
1. Dylan Smith 23. David Nofoaluma 19. Watson Heleta 4. Kane Mcquiggin 5. Kane Bradley 6. Tyson Gamble 7. Kauri Aupouri-puketapu 8. Joseph Ratuvakacereivalu 9. Braden Robson 10. Russell Packer 11. Sam McIntyre 12. Robbie Rochow 21. Patrice Siolo 14. Alex Seyfarth 24. Soni Luke

Match Officials • Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: John Woods, Ben Teague;


Penrith Panthers v Warriors
Sat May 18 2019, 12:45pm at Panthers Stadium

Penrith Panthers
1. Caleb Aekins 2. Josh Mansour 3. Brayden McGrady 4. Matheson Johns 5. Brent Naden 6. Daine Laurie 7. Kurt Falls 8. Spencer Leniu 9. Mitch Kenny 10. Nick Lui-toso 11. Shawn Blore 12. William Burns 13. Reed Izzard 14. Anton Iaria 19. Isaac Thompson 21. Allan Fitzgibbon 20. Ratu Tuisese

Warriors
1. Hayze Perham 2. Adam Pompey 3. Taane Milne 4. Solomone Kata 5. Setu Tu 6. Adam Keighran 7. Chanel Harris-tavita 8. Chris Satae 9. Sean Mullany 10. Sam Lisone 11. Blake Ayshford 12. Leivaha Pulu 13. Jackson Frei 14. Phillip Makatoa 15. Tom Ale 16. Adam Tuimavave-Gerrard 17. Paul Turner 22. Cole Waaka 23. Clayton Williams

Match Officials • Referees: Keiren Irons;Sideline Officials: Adam Reid, Jake Sutherland;


Mounties v South Sydney Rabbitohs
Sat May 18 2019, 3:00pm at Panthers Stadium

Mounties
1. Brad Abbey 2. Tony Satini 3. Reubenn Rennie 5. Andre Niko 6. Ata Hingano 7. Aidan Sezer 8. Emre Guler 9. Tom Starling 10. Vincent Rennie 11. Reuben Porter 12. Jarrett Boland 13. Steven Tavita 14. Kyle Paterson 15. Dan Kier 17. Dean Matterson 18. Ryan King

South Sydney Rabbitohs
1. Leigh Higgins 2. Nicholas Mougias 3. Jacob Gagan 4. Tarquinn Butler 5. Dylan O’Connor 6. Connor Tracey 7. Dean Hawkins 8. Tom Amone 9. Billy Brittain 10. Dean Britt 11. Keaon Koloamatangi 12. Jack Johns 13. Bayley Sironen 14. Brock Gray 15. Lyndon Hills 16. Yileen Gordon 17. Trent Peoples

Match Officials • Referees: Darian Furner;Sideline Officials: Clayton Wills, Nathan Loveday;
Broadcast • Fox League


North Sydney Bears v Wentworthville Magpies
Sun May 19 2019, 11:00am at Henson Park

North Sydney Bears
1. Kieren Moss 2. Ryan Hall 3. Ed Murphy 4. James Tuitahi 5. Bernard Lewis 6. Drew Hutchison 7. Brock Lamb 8. Poasa Faamausili 9. Bradley Deitz 10. Max Bailey 11. Fletcher Baker 12. Thomas Freebairn 13. Josh Curran 14. Sam Verrills 15. Daniel Suluka Fifita 16. Setefano Hala 17. John Tuivaiti

Wentworthville Magpies
1. Josh Bergamin 2. Haze Dunster 3. Josh Minhinnick 4. Ethan Parry 5. Greg Lelesiuao 6. Henry Raiwalui 7. Rhys Davies 8. Mitchell Butfield 9. Brad Keighran 10. Jacob Esau 11. Andrew Davey 12. Salesi Fainga'a 13. David Gower 14. Kieran Hayman 15. D'rhys Miller 16. Stefano Utoikamanu 17. Haveatarna Luani

Match Officials • Referees: Martin Jones;Sideline Officials: Tim Hannon, Cameron Mitchell;


Newtown Jets v Blacktown Workers Sea Eagles
Sun May 19 2019, 1:10pm at Henson Park

Newtown Jets
1. Will Kennedy 2. Luke Poiselli 3. Jackson Ferris 4. Ronaldo Mulitalo 5. Matt Evans 6. Jack Williams 7. Braydon Trindall 8. Wesley Lolo 9. Billy Magoulias 10. Jaimin Jolliffe 11. Teig Wilton 12. Siosifa Talakai 13. Daniel Vasquez 14. Josh Carr 15. Rusiate Lumelume 17. Cruz Topai-aveai 25. Greg Eastwood

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Jade Anderson 2. Abbas Miski 3. Dane Aukafolau 4. Alfred Smalley 5. Charles Shepherd 6. Cade Cust 7. Zach Dockar-clay 8. Taniela Paseka 14. Tyran Ott 10. Lloyd Perrett 11. Haumole Olakau'atu 12. Tyler Cassell 13. Sean Keppie 15. Andy Saunders 17. Kurt De Luis 21. Fred Junior Mauala 22. Denzal Tonise

Match Officials • Referees: Damien Briscoe, Damian Brady;Sideline Officials: Keiren Irons, Darian Furner;
Broadcast • Nine Network NSW


St George Illawarra Dragons v Newcastle Knights
Sun May 19 2019, 3:30pm at Henson Park

St George Illawarra Dragons
1. Tristan Sailor 2. Jason Saab 3. Shaun Sauni-esau 4. Steven Marsters 5. Lachlan Maranta 6. Adam Clune 7. Darren Nicholls 8. Pio Sokobalavu 9. Reece Robson 10. Josh Kerr 11. Joe Lovodua 12. Jackson Ford 13. Mitchell Allgood 14. Eli Levido 15. Charly Runciman 16. Jayden Morgan 17. Eddie Blacker

Newcastle Knights
1. Jacob Gagai 2. Kiah Cooper 3. Brayden Musgrove 4. Brodie Jones 5. Heath Gibbs 6. Phoenix Crossland 7. Mason Lino 8. Pasami Saulo 9. Zac Woolford 10. Jirah Momoisea 11. Beau Fermor 12. Sam Stone 13. Jamie Buhrer 14. Chris Randall 15. Tevita Alifa 16. Ben Thomas 17. Jacob Saifiti

Match Officials • Referees: Kasey Badger;Sideline Officials: Cameron Paddy, Mitchell Stone;