TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2018 Round 10

RMC2018 R10

It's Teamlist Tuesday for Round 10 of the 2018 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Cabramatta Two Blues BYE

Western Suburbs Magpies v Wentworthville Magpies
Fri June 15 2018, 7:30pm at Campbelltown Stadium

Western Suburbs Magpies
1. Isaac Rabuatoka 3. Junior Mapesone 2. Kelsey Coakes 4. Josh Davis 25. Kieran Wyld 6. Josh Bermingham 7. Brendan Waters 20. Kilifi Tia-Kilifi 9. Luke Williams 19. James Mirceski 11. Thomas Morrison 12. David Minute 13. Inno Inosesio 8. Avia Minute 14. Daniel Petralia 16. Zane Elsley 17. Temata Rangi 18. Va'enuku Vatuvei

Wentworthville Magpies
1. Abbas Miski 2. Nathan Milone 3. James Gammidge 4. Atini Gafa 5. Eparama Navale 6. Zac Nicholls 7. Beau Henry 8. Kurt De Luis 9. Blake Cook 10. Jordan Latham 11. Jack Miller 12. Rhys Armstrong 13. Haimona Hiroti 14. Eli Roberts 15. Carl Winterstein 16. Dayne Vette Welsh 19. Nicholas Walker

Match Officials | Referees: Keiren Irons;Sideline Officials: Andrew McRae, Joseph Eid;


Blacktown Workers Sea Eagles v Asquith Magpies
Sat June 16 2018, 3:00pm at Norford Park

Blacktown Workers Sea Eagles
14. Jake Pickering 4. Peter Schuster 2. Shaun Fitzgerald 5. James Tuitahi 15. Peter Scanlan 6. Vieru Mapasone 7. Kamren Cryer 11. Jordan Hall 23. Joseph Tramontana 10. Sukamanu Raki 9. Dylan Kelly 12. Joshua Martin 13. Denzal Tonise 8. Francis Laloua-Tui 16. Brandon Raeli 17. Skippy Lipano 19. Rhys Scigliatano 20. Jesse Jackson 21. Eric Newbigging 22. Mosese Faeamani

Asquith Magpies
1. Braeden Batiste 23. Jale Seninawanawa 3. Joshua Fraser 4. Gibson Popoali'i 5. Jake Maizen 6. Riley Travers 7. Jonathan Grimes 8. Will Solway 9. Jake Attard 10. Robert Tuliatu 11. Jacob Samoa 12. Kurt Horton 13. Alipate Tani 15. Mike Filimona 16. Joshua Hall 17. Nicko Apelu 18. Tuki Jackson

Match Officials | Referees: Damian Brady;Sideline Officials: James Vella, Lyndsay Packer;


Glebe Burwood Wolves v Mounties
Sat June 16 2018, 3:30pm at Henson Park

Glebe Burwood Wolves
1. Latrel Schaumkel 2. Samiu Latu 3. Bessie Aufaga-toomaga 4. Latrell Robinson 5. Zac Chong-nee 6. Tyla Tamou 7. Jesse Marschke 8. Eddie Faalua 9. Benjamin Marsce 10. Billy Tsikrikas 11. Ryan King 12. George Tsikrikas 13. Royce Tout 14. Jackson Garlick 15. Ahmad Ellaz 16. Dominic Timoteo 17. Jokatama Dokonivalu 20. Ben Mathiou

Mounties
1. John Kennedy 2. Jordan Martin 3. Tony Satini 4. Omar Slaimankhel 5. Shannon Chapman 6. Henry Raiwalui 7. Maurice Kennedy 8. Josh Saunders 9. Sam Duggan 10. Maurice Kennedy 11. Rusty Bristow 12. Jarrett Boland 13. Steven Tavita 15. Matthew Whitehouse 16. Harry Leddy 19. Jacob Mayer 23. Mitch Cahalane

Match Officials | Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: John Woods, Clayton Wills;


Hills Bulls v Guildford Owls
Sun June 17 2018, 3:00pm at Crestwood Oval

Hills Bulls
1. Hayden Mcwilliam 2. William Buttler 3. Sean Walpole 4. Rory Brownlie 5. Aaron Weston 6. Tom Perrin 7. Brock Pelligra 8. Benjamin Golding 9. Jaz Flavell 10. Pati Eni 11. David Baumann 12. Tom Young 13. Rhys Walpole 14. Mitchell Hyde 15. Jake Brennan 16. Dean Milroy 17. Jayson Gerecs

Guildford Owls
1. Dominic Reardon 2. Daniel Lotu 3. Yahia Masri 22. Matthew Ryan 5. Shane Hunt 6. Troy Errington 7. Josh Lewis 8. Dylan McKeown 9. Daniel Vasek 10. Joseph Gardiner 12. Mitch Achurch 11. Jake Ferguson 13. Jack Wheelhouse 14. Tangirere Hokai 15. Julian King 16. Alec Bush 17. Caleb Paiaka Hunt

Match Officials | Referees: Kasey Badger;Sideline Officials: Mathew Treneman, Tom Cambourn;


St Marys v Brothers Penrith
Sun June 17 2018, 3:00pm at St Marys Stadium

St Marys
1. Robert Vai 2. Ethan Mcpherson 3. Geoff Daniela 4. Marli Sini 5. Blake Mcdermott 6. Shannan Wood 7. Lazarus Brown 8. A. Tauiliili Pelesasa 9. Peter Nay 10. Thomas Romer 11. Dylan Fuad 12. Joe Vaegaau 13. Nathan Smith 14. Reece Goldsmith 15. Jake Gillett-Gow 16. Michael Ross 19. Tevita Mapapalangi

Brothers Penrith
1. Ryan Foaese 2. Geofery Duku 3. Gray Viane 4. Matthew Sandstrom 5. Joshua Norton 6. Kurt Falls 7. Arthur Crichton 10. Penita Tuavao 9. Alec Leitch 8. Richard Harris 12. Quinn Ma'aelopa 11. Jak Cannell 13. Harrison Coskerie 16. Josiah Tulua 21. Reece Manning 22. Taku Simon 23. Tai Lauti

Match Officials | Referees: Joshua McGowan;Sideline Officials: Tim Hannon, Mitchell Stone;


0 Comments